Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný

Někteří říkají, že Quattro neurvete, realita je ale jiná. Ani tento jinak schopný pohon 4x4 nezmůže vše, pakliže se na tvrdé zimní podmínky řádně nepřipravíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný

22.2.2019 | Mirek Mazal

Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný

/

Někteří říkají, že Quattro neurvete, realita je ale jiná. Ani tento jinak schopný pohon 4x4 nezmůže vše, pakliže se na tvrdé zimní podmínky řádně nepřipravíte.

Jízda na sněhu má svá pravidla, která zahrnují i použití zimních pneumatik. Hrubý vzorek a měkká směs jsou naprostou nutností při cestě do lyžařského areálu zasypaného sněhem. Majitel Audi A4 Avant pravděpodobně odmítl přezouvat a spoléhal na pohon 4x4. Však má quattro, legendami opředenou techniku.

Následky jeho lehkomyslnosti jsou nejlépe vidět na záběrech níže, které zaznamenaly skoro řetězovou havárii na místě s minimálním. A šlo tu i o zdraví. Bílé kombi čtyř kruhů se nejprve sesunulo z naklopeného parkovacího místa jako by místo kol mělo lyže. Auto s otevřenými dveřmi řidiče sjelo bokem z kopce, kde narazilo do odstavené dodávky. Od modrého Citroenu Jumper se pak odrazilo a pokračovalo v přesunu. Během jízdy se zablokovanými koly visela u okna spolujezdce žena, která se snažila vůz zadržet. Přední kola málem převálcovala, naštěstí ji včas někdo soudný odtrhl - skoro dvoutunové auto dvěma rukama v kopci vážně neudržíte.

Německý model s rakví na střeše při sáňkování z kopce narazil také do druhého auta. Černý Dodge Durango schytal zásah podobně jako dodávka a americké SUV se rovněž vydalo bez řidiče směrem z kopce. Jeho dalšímu pohybu naštěstí zabránila parta chlapů, kteří ujíždějící auto zpacifikovali. V tu chvíli vidíme jen jak A4 bezvládně hrabě všemi čtyřmi v kopci, aniž by se byla schopna pohnout byť o milimetr vpřed - se zimními je tohle pro quattro snadný úkol, s letními nestačí na sníh ani to.

Kdyby dotyčný použil alespoň řetězy, mohlo být všechno ještě v pořádku, na letním obutí v těchto podmínkách ale neměl šanci uspět ani s výkonem motoru posílaným na přední i zadní nápravu. Berme to jako poučení - někteří stále mají tendenci si myslet, že s pohonem 4x4 nejsou zimní pneumatiky zase taková nezbytnost.


Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 1 - Audi A4 sjelo po snehu 01Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 2 - Audi A4 sjelo po snehu 02Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 3 - Audi A4 sjelo po snehu 03Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 4 - Audi A4 sjelo po snehu 04Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 5 - Audi A4 sjelo po snehu 05Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 6 - Audi A4 sjelo po snehu 06Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 7 - Audi A4 sjelo po snehu 07Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 8 - Audi A4 sjelo po snehu 08Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 9 - Audi A4 sjelo po snehu 09Řidič Audi na horách drsně poznal, že pohon všech kol quattro není všemocný - 10 - Audi A4 sjelo po snehu 10
Audi A4 Avant s quattrem způsobilo poprask na zasněženém parkovišti. Překvapivě nebyl nikdo zraněn, ale nechybělo mnoho

Zdroj: RM Videos@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše