Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Rolls-Royce opět překonal prodejní rekord, na dračku jde více v USA než v Číně
10.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britská značka třetí rok za sebou pokračuje v růstu. Loni prodala přes tři a půl tisíce vozů, prakticky každý model přitom prošel programem Bespoke.
Pro britskou automobilku jsou poslední roky těmi nejhojnějšími v její historii, vcelku pravidelně totiž stanovuje nové prodejní rekordy. Nejinak tomu bylo i v případě loňského roku, kdy se povedlo doručit 3 575 vozů (v roce 2011 to bylo 3 538 exemplářů). Tedy nejvíce za 108 let, které uběhly od setkání pánů Charlese Stewarta Rollse a Sira Fredericka Henryho Royce v manchesterském hotelu Midland. Značka tak potvrdila svou pozici absolutního lídra v segmentu automobilů s cenou vyšší než 200 000 Eur (cca 5 000 000 Kč).
Zajímavé přitom je, že Spojené státy vůbec znovupřekonaly v prodejích Čínu, přestože v žebříku nejlepších pěti dealerů figurují dvě asijské pobočky oproti jedné americké. Mimo to ovšem Rolls-Royce pokračuje ve své expanzi, která se loni projevila třeba vstupem na latinskoamerický trh. Celkově tak značka oficiálně působí již ve více než 40 zemích světa.
Ještě působivější jsou specifikace prodávaných modelů. Prakticky každý Phantom (přesněji 95 % produkce) opouští brány továrny s výbavou Bespoke. U modelu Ghost pak dochází k individualizaci ve třech čtvrtinách (přesně 73 %). Tyto prvky přitom automobilce vydělávají na živobytí nejvíce.
Oslavy desetiletého působení modelu Phantom tak nemohly přijít v lepší dobu. Konkrétně k danému momentu došlo 1. ledna jednu minutu po poledni, největší parádu si ale značka nechává na Festival rychlosti v Goodwoodu. Že bychom se dočkali nějaké speciální verze?
Pořadí trhů, kde se Rolls-Royce prodával v roce 2012 nejvíce
1. Severní Amerika
2. Čína
3. Evropa
4. Střední Východ
5. Asijsko-pacifický region
Nejúspěšnější dealeři značky Rolls-Royce za rok 2012
1. Peking
2. Abú Dhabí
3. Šanghaj
4. Beverly Hills
5. Saudská Arábie



Rolls-Royce Phantom letos slaví desetileté výročí. Prodává se přitom ve stále větším objemu, a především s individuální výbavou Bespoke
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo míří do filmu, i se svou sbírkou superaut se objeví v té nejzprofanovanější sérii
včera
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje, v jak absurdním světě žijeme. Co takhle nás všechny přestat vodit za ručičku?
včera
Automobilka začala jako vánoční ozdobu prodávat model auta, které zařízla před začátkem výroby
18.12.2025
Nejnovější články
Číňané začali v novém prodávat rodinné SUV za 275 tisíc Kč, které sveze i 7 lidí. Ovládá se pomocí gest
před 4 hodinami
Výrobce elektromobilů svým posledním krokem nechtěně přiznal, jak ohromně tato auta ztrácejí hodnotu
před 5 hodinami
Na míru upravené superauto největšího podvodníka světa hudby se potichu prodalo za pořádný balík
před 7 hodinami
Jaký nesmysl je hybridní 911, už se provalilo, Porsche ale po humbuku zkouší zmírnit rozčarování
před 8 hodinami
Nové řešení bezdrátového dobíjení mobilů v autě je po čase první, které vám nebude pít krev
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 12.21. 16:42 - řidičBOB
- Dálniční známka CZ (2021 až aktuálně 2026) 12.21. 16:41 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.21. 15:22 - pavproch
- Volkswagen obecne 12.21. 13:13 - řidičBOB
- Onboard videa 12.21. 13:13 - brnenska.odchytova
- Tesneni pod hlavou 12.20. 18:04 - sprusle183
- BMW Divize 12.20. 15:37 - pavproch
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 12.19. 15:53 - Truck Daškam
