Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
S německým mýtem už přestávají souhlasit i Němci, mohli by na něj sami doplatit
8.8.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Německé poplatky za používání silnic se mají dotknout jen cizinců. Čím dál méně Němců ale věří, že politici splní, co slíbili - že odpovídající měrou sníží daně.
Mýto - či jakési „silniční známky” - na německých nejen dálnicích, ale také všech ostatních silnicích má být zavedeno od roku 2016. Před příliš silnými růžovými brýlemi varuje například ADAC a také Bavorsko má obavu z ohrožení malého pohraničního styku, proto chce z mýta vyjmout okresy u hranic. Autor tohoto plánu Alexander Dobrindt však kontruje, že se mýto malého pohraničního styku nijak nedotkne.
Jak se nyní ukazuje, málokdo mu to věří. Ještě ze začátku tohoto roku podle německé ARD se zavedením takovýchto poplatků pro cizince v osobních autech souhlasilo 59 procent Němců, nyní už to je údajně jen 49 %. Němečtí občané totiž údajně ne zcela věří tvrzení, že se jejich daně z provozu motorových vozidel sníží odpovídajícím způsobem a mají obavu, že ve výsledku zaplatí více. Podobně se obávají poklesu malého pohraničního styku a také celkového odlivu peněz ze země, které přinese tato podstatná překážka cestovnímu ruchu či dopravě vůbec.
Efekt totiž může být podobný, jaký si politici často slibují od zvýšení daní - že se přímo úměrně zvýší jejich výběr. Zkušenosti z historie by jim však měly napovědět, že tomu tak nikdy není. To samozřejmě platí i naopak, v případě snížení daní. Jak to s německým mýtem ve výsledku dopadne, se zatím musíme nechat překvapit.






Plánované zpoplatnění německých silnic se potýká s čím dál větším nesouhlasem
Zdroj: ARD
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
včera
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nejčtenější články
Další populární VW končí a nástupce nedostane. I když se prodává velmi dobře a firmě vydělává
14.2.2026
Oni se to naučí. Číňané ve srovnaní pneumatik rozválcovali konkurenci v testu na mokru, i když jsou pořád nejlevnější
14.2.2026
Upravená specialita Ferrari s motorem V12 bez turba láká zvukem, ze kterého se vám rozklepou kolena
14.2.2026
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
15.2.2026
Žena si koupila elektrický Rolls-Royce za 11 milionů. Baterie mu odešla záhy, firma vůz za 4 měsíce neopravila a odmítá ho koupit zpět
15.2.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
