Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace)

Škoda chystá novou karosářskou variantu postavenou na bází třetí generace Octavie. Skica od X-Tomiho nepůsobí tak novátorsky, o to je ale věrohodnější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace)

15.12.2013 | Adam Šrámek | 4 příspěvky

Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda chystá novou karosářskou variantu postavenou na bází třetí generace Octavie. Skica od X-Tomiho nepůsobí tak novátorsky, o to je ale věrohodnější.

Před několika dny jsme přinesli první náznak podoby konceptu jakéhosi mladoboleslavského CC, které se v podobě konceptu chystá na výstaviště ženevského autosalonu 2014. Alternativa k Passatu CC bude postavena na platformě MQB a s největší pravděpodobností se zbytkem modelové řady hodlá sdílet také motory a převodovky Volkswagenu.

První publikované skici působily hodně avantgardně a je docela dobře možné, že koncept auta bude vypadat podobně. Že by se ale Škoda takto odvázala v případě sériové verze? Je to dosti nepravděpodobné, však česká značka na odvážný design zrovna nesází. Ilustrace z pera X-Tomiho tak působí o poznání věrohodnějším dojmem, třebaže atraktivitou nehýří. Možná namítnete, že poslední skica přináší jen lehce přepracovaný Volkswagen CC, ale není právě sázka na podobné řešení v případě tou pravděpodobnou?

Automobilce chybí více prostoru k designovým hrátkám, stejně tak odvaha pro tvorbu něčeho kontroverznějšího. Koncern vládne, nemůže si dovolit přešlapy a jeho automobilky se jednotnému řízení zkrátka musejí podřizovat, ať se jim to líbí nebo ne. Lehké expertimenty bychom mohli čekat snad od příští generace Superbu, protože ten může jedině příjemně překvapit.

Od tak masového modelu, jakým Octavia III musí být, je a nadále jen více bude, se experimenty dají očekávat jen při naprostém pominutí smyslů tvůrců. Představte si současný vůz, udělejte zajímavější linii střechy, některé poutavější detaily a máte výsledek. Právě proto se nám zdá, že by nové CC technicky příbuzné s Audi A3 Sedan mělo vypadat nějak takhle...


Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace) - 1 - Skoda Octavia Coupe 2013 skica
Stejný recept jako u CC... Širší postoj vozu a elegantnější detaily budou spolu se zkosenou střechou působit ve výsledku luxusněji než běžná Octavie III

Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace) - 2 - Skoda Octavia Coupe 2013 01Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace) - 3 - Skoda Octavia Coupe 2013 05Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace) - 4 - Skoda Octavia Coupe 2013 03Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace) - 5 - Skoda Octavia Coupe 2013 04Škoda Octavia Coupé: když se škodovka se svým CC bude držet při zemi (ilustrace) - 6 - Skoda Octavia Coupe 2013 02
Trojúhelníkové světlomety z dřívějších ilustrací zřejmě přednost nedostanou. Konzervativnost modelu musí přeci zůstat zachována

Adam Šrámek

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše