Volkswagen CC R-Line: další rádoby eRko do party

Skutečných R dělá Volkswagen stále méně, paketů R-Line ale přibývá jak hub po dešti. Takové vizuální úpravy brzy dostane i faceliftovaný Passat CC.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen CC R-Line: další rádoby eRko do party

28.5.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Volkswagen CC R-Line: další rádoby eRko do party

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Skutečných R dělá Volkswagen stále méně, paketů R-Line ale přibývá jak hub po dešti. Takové vizuální úpravy brzy dostane i faceliftovaný Passat CC.

Model Volkswagenu, který se dříve jmenoval Passat CC, ale s faceliftem si začal říkat už jen CC, jsme vám právě v inovovaném provedení představili již na konci loňského roku. Později jsme vám jej ukázali i na nových fotkách, videích a zmínili i jeho ceny a dnes si tento stylový sedan můžete koupit i u nás. Nevíme, jestli o něj tak rychle pominul zájem (to bychom se divili), nebo VW zkrátka v souladu s plánem doplňuje nabídku o provedení, která s faceliftem zmizela nebo před ním ani nebyla k dispozici, na každý pád čerstvě oznámil, že CC nabídne i v provedení R-Line.

Tento krok si zaslouží pozornost už proto, že Němci pomalu žádné skutečné eRko nevyrábí, zato pakety R-Line sekají jak Baťa cvičky. Po skončení výroby Passatu R36 si můžete koupit pouze Scirocco R nebo Golf R a ten navíc s příchodem sedmé generace na podzim letošního roku také skončí (pokud tedy nevydrží v nabídce jako Cabriolet). Vedle toho si ve vizuálně podobném, ale technicky těžko srovnatelném provedení můžete koupit třeba Passat R-Line, Beetle R-Line, Tiguan R-Line nebo Polo R-Line. A nedá se očekávat, že by se tento trend měl změnit.

Důkazem budiž i představení modelu CC s paketem R, které se odehraje již za pár dní, 1. června na autosalonu v Lipsku. My si to podstatné můžeme prohlédnout již na s předstihem uvolněných oficiálních fotkách dokladujících, že „erkové” CC se od svého obyčejnějšího bratříčka se liší hlavně mocně vyšperkovanou přídí s novým nárazníkem, vstupy pro chladící vzduch a odlišnými mlhovými světly. Na boku najdeme jinak provedené vnější prahy a 18" kola, pro záď VW slibuje zatmavená koncová světla.

Počítat můžete také s označením verze R-Line všude, kde to bude jen trochu dávat smysl a v interiéru se těšit na obložení palubní desky nebo vnitřních prahů dveří z leštěné oceli s nápisy R-Line a u verze se samočinným řazením automaticky dodávaný volant s „pádly” pro ruční volbu převodových stupňů.

Zda bude paket spojen s další výbavou, co všechno bude obnášet a kolik bude stát, to se teprve uvidí, podrobnější informace zatím Volkswagen neuvolnil. K mání by takto upravený VW CC každopádně měl být již v průběhu léta.


Volkswagen CC R-Line: další rádoby eRko do party - 1 - Volkswagen CC R-Line 01Volkswagen CC R-Line: další rádoby eRko do party - 2 - Volkswagen CC R-Line 02
Další paket R-Line pro další faceliftovaný Volkswagen. Tentokrát se jeho „obětí” stal model CC

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše