Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo

Žádné VW Polo R zatím není, pokud si ale chcete pořídit běžné Polo v úpravě, které tuto neexistující verzi připomíná, Volkswagen pro vás má řešení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo

15.10.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Žádné VW Polo R zatím není, pokud si ale chcete pořídit běžné Polo v úpravě, které tuto neexistující verzi připomíná, Volkswagen pro vás má řešení.

Je to trochu zvláštní, ale není to až tak neobvyklé. Automobilky často nabízejí rozličné sportovní pakety pojmenované po variantě určitého modelu, který ani neexistuje. Není až tak těžké narazit na BMW s M paketem, i když není nabízeno v žádné skutečné verzi s písmenem M ve znaku, Audi s paketem S-line, ačkoli neexistuje žádná jeho varianta označená eskem nebo třeba několik Lexusů v provedení F-Sport, i když skutečné F existuje jen jedno. Tento postup je ovšem ospravedlnitelný řadou více či méně pádných argumentů, a tak se nedivme, že se jej nezalekl ani Volkswagen.

Ten nejnověji vyrukoval s paketem R-Line pro model Polo, i když jeho vrcholem je provedení GTI. Na druhou stranu to můžeme brát jako příslib budoucího příchodu nejmenšího „R”, který je po ohlášení vstupu automobilky do seriálu WRC docela pravděpodobný. Ostatně se o něm mluvilo už dříve. A co tedy tento paket nabízí?

Ve stručnosti řečeno je něčím podobným, co nabízí provedení Monte Carlo pro Škodu Fabia. Vezme se tedy pár vizuálních doplňků, přihodí se k alespoň trochu lepším motorizacím, přidá se něco na ceně a na světě je zle vyhlížející vůz jinak vcelku beránčí povahy. U Pola máte navíc na výběr ze dvou variant.

Tou první je paket R-Line pro exteriér, který vozu přidá 16" nebo 17" kola z lehkých slitin obutá do pneumatik o šíří 215 mm, dramatičtěji tvarované nárazníky, leskle černé zbarvení masky chladiče vpředu a náznak difuzoru a chromované koncovky vzadu. Nechybí nástavce prahů, drobný střešní spojler a (což budou mít policisté jistě velmi rádi) osvětlení registrační značky pomocí červeně zářících LED.

Když zatoužíte po tomto balíčku, připravte si 1 450 Eur (cca 36 000 Kč) na jeho pořízení k výbavě Comfortline a 1 010 Eur (cca 25 000 Kč) k provedení Highline.

To ale není vše. Fajnšmekři si mohou přihodit za 885 resp. 450 Eur (22 000 resp. 11 000 Kč) i paket R-Line Plus, který vyšperkuje také interiér Pola. Do toho nás zatím Volkswagen nahlédnout nenechal, má však být doplněn o dvojici sportovních sedadel dostupných i v čalounění alcantarou nebo kůží (za příplatek), černě čalouněný strop, sportovní volant, černé obložení palubní desky, hliníkové nášlapy pedál a stejně řešené lišty na vnitřních prazích.

Všechny zmíněné prvky by měly být k mání okamžitě, takže pokud byste zatoužili po takovém Polu Monte Carlo...


Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo - 1 - VW Polo R-Line 01Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo - 2 - VW Polo R-Line 02Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo - 3 - VW Polo R-Line 03Volkswagen Polo R-Line: německá Fabia Monte Carlo - 4 - VW Polo R-Line 04
Volkswagen Polo s paketem R-Line

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.