VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC

Volkswagen dříve příchod ostrého Pola R vyloučil, po oznámení vstupu do seriálu WRC ale otáčí. Dříve než v roce 2013 se ovšem sériového modelu zřejmě nedočkáme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC

13.5.2011 | Petr Miler | 4 příspěvky

VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen dříve příchod ostrého Pola R vyloučil, po oznámení vstupu do seriálu WRC ale otáčí. Dříve než v roce 2013 se ovšem sériového modelu zřejmě nedočkáme.

Nedá se říci, že bychom byli překvapeni. Když Volkswagen tento týden poprvé odhalil Polo R WRC, už podle jména jsme tušili, že produkční Polo R nakonec spatří světlo světa. Nedávalo by totiž smysl, pokud by VW prostřednictvím jména svého rallye speciálu nepropagoval nějaký sériový model, však se závoďák klidně mohl jmenovat GTI.

Automobilka resp. její divize R GmbH dříve Polo R shodila ze stolu s tím, že mezi Polem GTI a Golfem GTI je příliš malý cenový prostor pro další vůz s výkonem podobným, jaký nabízí Golf. Bylo to naprosto logické vysvětlení, přesto se nakonec VW rozhodl s Polem R zkusit štěstí.

Po výše zmíněné události to nepřímo potvrdil člen představenstva Volkswagenu Ulrich Hackenberg, který příchod Pola R diplomaticky označil za „pravděpodobnější” a v rozhovoru pro britský Autocar na otázku směřující k možnému datu uvedení na trh dodal: „Půjde ruku v ruce s naším rallye programem, nebude jej předcházet. Nemohu říci konkrétní datum, ale pohybujeme se v těchto mezích.”

Připomeňme, že Polo R WRC by mělo být v základech technicky připraveno ještě letos, celý příští rok by ale mělo strávit testy. Na závodní tratě se tak oficiálně dostane až v roce 2013 a v této době bychom se mohli dočkat i příchodu ostré silniční verze s písmenem R v názvu.

A jakou techniku můžeme očekávat? Hovoří se posíleném motoru 1,4 TSI s dvojitým přeplňováním a výkonu oklo 200 koní, v roce 2013 ale připadá v úvahu i motor docela jiný, třeba 1,6 turbo, jenž VW pravděpodobně použije ve WRC. Otázkou zůstává, zda bude vůz vybaven pohonem všech kol, který tou dobou koncern již bude mít k dispozici, neboť jej jistojistě nasadí v modelu S1, nebo se spokojí s pohonem kol předních. Na to všechno ale odpoví čas.


VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 1 - VW Polo GTi 2010 predstaveni 1VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 2 - VW Polo GTi 2010 predstaveni 2VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 3 - VW Polo GTi 2010 predstaveni 3
Současné Polo GTI

VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 4 - VW Polo R WRC 01VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 5 - VW Polo R WRC 02VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 6 - VW Polo R WRC 03VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 7 - VW Polo R WRC 04VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 8 - VW Polo R WRC 05VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 9 - VW Polo R WRC 06VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 10 - VW Polo R WRC 07VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 11 - VW Polo R WRC 08VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 12 - VW Polo R WRC 09VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 13 - VW Polo R WRC 10VW Polo R nakonec bude, díky vstupu do WRC - 14 - VW Polo R WRC 11
Čerstvě odhalené Polo R WRC

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše