Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda v Ženevě: nový koncept ve stylu budoucích modelů i nové logo
22.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Škoda dosud o svých ženevských novinkách mnoho neřekla, dnes jsme se konečně dozvěděli více. Automobilka ve Švýcarsku ukáže nejen nové logo, ale i nový designový koncept.
Dlouho se spekulovalo o tom, co vlastně letos Škoda přiveze na ženevský autosalon. Již delší dobu víme, mezi vystavované vozy bude patřit Fabia Monte Carlo, ale ta už po svém monackém odhalení nebude zrovna žhavou novinkou.
Později jsme se dozvěděli, že ve Švýcarsku si budeme moci prohlédnout i nové logo značky, které od roku 2012 ponesou všechny nové modely Škody. Logo si prý nadále ponechá ústřední motiv okřídleného šípu, dostane však nové barevné spektrum a bude působit jasnějším a preciznějším dojmem. V souladu s touto změnou bude později upravena i podoba showroomů dealerství značky.
Dnes navíc automobilka oficiálně oznámila, že v Ženevě bude k vidění i studie naznačující nový designový jazyk značky. Žádný snímek ani nákres Škoda při této příležitosti neuvolnila, a tak se zatím můžeme inspirovat jen nicneříkajícím prohlášením, že se vůz bude „vyznačovat vybroušenými tvary vytvořenými s velkou pečlivostí a vytříbeným citem pro detail.”
Pokud nás tedy Škoda nechce zaskočit něčím dalším, dřívější spekulace o možné ženevské premiéře produkčního Joysteru či jinak nazvaného sporťáčku na bázi Volkswagenu Scirocco se tímto ukazují být lichými. Ale do 1. března si nemůžeme být jisti ničím.
Věříme, že více podrobností uvolní Škoda ještě před začátkem ženevského autosalonu. Na tom bude k nalezení v rozsáhlé expozici o rozloze 1 918 m2 v hale číslo 2.



Škoda Fabia Monte Carlo je zatím jedinou novinkou značky Škoda pro ženevský autosalon, kterou si můžeme prohlédnout
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 7 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Akira Yanagawa je stále aktivní 11:45
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
Nejnovější články
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
před 2 hodinami
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
před 3 hodinami
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
před 5 hodinami
Kruh se uzavírá, VW má v plánu zachránit své elektromobily s pomocí spalovacích motorů
před 6 hodinami
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
