Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
SUV Alfy Romeo přijalo tvář Giulie, vypadá opravdu dobře (ilustrace)
2.10.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaná italská novinka chce ohromit nejen vizáží, ale rovněž výkony. Ty pokryjí u standardní provedení škálu od 135 do 340 koní.
O znovuzrození italské automobilky Alfa Romeo se mluví již hezkých pár let. V posledních měsících se přitom zdá, že došlo i na činy, pročež již do showroomů dorazil model 4C a zakrátko u prodejců najdeme i nový sedan Giulia QV. Na standardní verze této novinky bude sice ještě třeba vyčkat, nicméně donekonečna je snad Italové schovávat nebudou. Tím by ovšem jejich skutečný návrat do černých čísel měl jen započít, další kapitolou v knize zvané „úspěch“ má být jejich první SUV.
Tento model by měl být odhalen v průběhu příštího roku, přičemž také v jeho případě není jisté, kdy můžeme očekávat zahájení prodeje. Stejně tak se můžeme dohadovat o možném vzhledu, i když zmiňovaná Giulia by mohla být jistou nápovědou. To samé si ostatně myslí Alessandro Masera, který nově pustil do světa neoficiální ilustrace. Na těch se SUV pyšní zejména čelní maskou nového sedanu, který zároveň ovlivnil i další části karoserie.
Zda ale skutečnost bude opravdu taková, to je prozatím ve hvězdách. Nejistý je rovněž příchod verze Quadrifoglio Verde, i když Italové s ohledem na moderní trendy nejspíše do této řeky vstoupí. Počítat tedy můžeme s modelem, který do vínku dostane nadvakrát přeplňovaný 2,9litrový šestiválec s kořeny od Ferrari, který bude všechna čtyři kola zásobovat výkonem 510 koní.
Standardní verze dostanou do vínku čtyřválce a šestiválce, kdy ty benzinové budou produkovat 180, 250 a 330 koní. Diesely pro změnu pokryjí škálu od 135 do 210 koní, přičemž v jejich případě bude nabídku rovněž korunovat třílitrové twin-turbo naladěné na 340 koní. Kromě systému 4x4 přitom bude k mání i zadokolka, na výběr pak budou manuální a automatická převodovka.





Nové neoficiální ilustrace přisoudily SUV Alfy Romeo tvář sedanu Giulia QV
Ilustrace: Alessandro Masera
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
včera
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026 (8)
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nové na MotoForum.cz
- Testy Sepang 2. den Shakedown včera 11:48
- Triumph Speed Twin 1200 Cafe Racer Edition: limitovaná edice včera 08:00
- Testy Superbike v Portimao 2. den 29.1.2026
- Testy Sepang 1. den Shakedown 29.1.2026
- Testy Superbike v Portimao - 1. den 28.1.2026
Nejčtenější články
Nadšenci narvali do elektrického auta 2 tuny baterek, aby zlomili rychlostní rekord v přejezdu USA, projeli to na celé čáře
2.1.2026
Nad Teslou se smráká. Prodeje dál rychle kolabují, těšit ji může jen to, že soupeři jsou na tom ještě hůř
3.1.2026
K mání je nenápadný poklad bazarů, dodnes nejetý VW Golf IV s legendárním motorem 1,9 TDI PD po 1. majiteli
3.1.2026
Řidiči se „zaseklo auto” při jízdě rychlostí 115 km/h, musel tak jet stovky kilometrů, než mu došlo palivo
3.1.2026
Nejbrutálnější Mustang jako přízrak nejen vypadá, stejně se i prodává. Přes extrémní cenu je to Ford, kdo se směje poslední
3.1.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
