Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
SUV Bentley bude pravé br... bratislavské auto, možná
20.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britská značka má za sebou úspěšný rok, na vlně růstu chce pokračovat i nadále. Proto usilovně zvažuje nový model, na který prý má už 2 000 objednávek.
Segment ultra luxusních SUV je podle automobilky Bentley momentálně jedinou jistotou, jak vyprodat kompletně celou produkci. Svědčí o tom dva tisíce objednávek, které britská značka obdržela na produkční verzi svého konceptu EXP 9 F. A to přesto, že znám ještě není finální design či cena. Navíc prozatím nebylo oficiálně potvrzeno, kdy a zda se vůbec nový model Bentley dostane do výroby. Podle šéfa značky Dr. Wolfganga Schreibera by se tak mělo stát v letech 2015 nebo 2016, automobilka však prý vstup do nového segmentu trhu nadále zvažuje.
Jedním ze sporných bodů, nad kterými veškerá jednání váznou, je lokace továrny, ve které by se nové SUV mělo vyrábět. O zakázku totiž soupeří jak ústředí v britském Crewe, tak i bratislavský podnik koncernu VW Group, kde se již montuje Audi Q7, Porsche Cayenne a Volkswagen Touareg. Tedy vozy, které mají být s novinkou Bentley po technické stránce výrazně spřízněné. I z tohoto důvodu se rozjetí montážní linky na Slovensku zdá být logickým krokem. Schreiber ovšem dodal, že Crewe má daleko větší zkušenosti s uměleckou řemeslnou výrobou.
Ve hře je především smýšlení zákazníků. Pro některé je totiž nahrazení plaketky „Hand made in England“ znakem „Manufactured in Slovakia“ nepřekousnutelné. Čemuž se nemůžeme divit. Podle Schreibera tak nakonec možná dojde k přerozdělení, kdy karoserie, konstrukce a motorový prostor zůstanou vyhrazené Bratislavě, zatímco Crewe si vezme na starosti interiér. Vlk se tak nažere, zatímco koza zůstane celá.
K finálnímu potvrzení by mělo dojít během pár týdnů, evoluci designu by pak Bentley mohlo představit na konci srpna na autosalonu v Moskvě. Rusko je totiž společně s Čínou a Spojenými státy trhem, kde by mělo skončit nejvíce exemplářů.












Podle šéfa Bentley Dr. Wolfganga Schreibera je důležité, aby nové SUV neslo nálepku „Hand made in England“, výroba v Bratislavě je ale logickým krokem. Výsledkem tak zřejmě bude kompromis a produkce rozdělená mezi Slovensko a Velkou Británii
Kdyby snad někdo chtěl slyšet zmíněná fakta přímo od činovníků Bentley...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 6 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejčtenější články
Šéf Fordu říká, že zůstal v šoku poté, co jeho firma nakoupila čínské elektromobily a rozebrala je na díly
14.11.2025
Číňané zkusili napodobit slavnou reklamu Land Roveru s vlastním off-roadem. Selhali tak, že se teď musí omlouvat celé zemi
14.11.2025
Bentley dalo kopačky hybridu a stvořilo své nejlehčí auto od roku 1940. Drsný stroj znovu vyvolává touhu
14.11.2025
Další test říká, že klíčové nové Audi je tak mizerné, že horší než jeho předchůdce je úplně ve všem
14.11.2025
Renesance osmiválců pokračuje. Firma, která chtěla úplně skončit se spalovacími motory, nacpala 20 miliard do nových V8
14.11.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
