Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Suzuki iK-2 a iM-4: koncepty SUV a hatchbacku pro Ženevu se odhalují
6.2.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Značka Suzuki má v blízké budoucnosti ukázat šest nových aut, mimo jiné nejspíš i nové Jimny. Tyto dva koncepty, hatchback a malé SUV, k nim patří.
Ženevský autosalon uvidí dva nové koncepty automobilky Suzuki, které se oba později dostanou do výroby. Značka do světa pustila dvě ochutnávky, na kterých toho sice není moc vidět, ale úplně k ničemu také nejsou. A máme k nim i další informace - například víme, že jeden z nich bude kompaktní hatchback a druhý bude mít pohon všech kol.
Model iK-2 má být „ideálním automobilem nižší střední třídy”, jak uvádí výrobce. Má být vyvinut ve stylu „harmonizované síly”, ať už to znamená cokoliv; ve skutečnosti nejspíš můžeme očekávat praktičtější a asi i o trochu větší alternativu k Swiftu; vůz bude mít očividně více prostoru zejména v zavazadelníku. Podle tradic Suzuki se také dá očekávat, že přijde i s pohonem všech kol.
Čtyřkolka je naopak základem druhého konceptu, nazvaného iM-4. To má být - a podle dostupného obrázku také skutečně bude - kompaktní SUV. Má nabídnout nové technologie a také „výrazný design, který bude pro řidiče skutečnou inspirací”. Tento stroj by mohl ve finále ústit v nástupce modelu Jimny, jehož označení SUV je nicméně v jeho současné inkarnaci trochu urážkou - je to velmi schopný malý offroad, postavený na rámu a s oběma nápravami tuhými.
Oba tyto koncepty, resp. jejich následné produkční verze, jsou součástí plánu Suzuki představit do roku 2017 šest nových modelů. Právě nástupce Jimny by mezi nimi měl být, i kdyby iM-4 předpovídal příchod konkurenta spíš pro stroje typu Renaultu Captur. Odhalení proběhne na tiskové konferenci Suzuki v Ženevě za necelý měsíc a právě tam se dozvíme více.


Koncept iK-2 vyústí v kompaktní hatchback, iM-4 zase údajně v malé SUV
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Tohle video ze Severní smyčky Nürburgringu říká o novém BMW M5 vše. A hezká podívaná to není
před 2 hodinami
Auto vám mohou „ukrást” přímo před očima a za úsměvu na vaší tváři. Policie rozbila gang, který se takto zmocnil i Ferrari za miliony
včera
Číňané po zkopírování Bugatti a Rolls-Royce měli obšlehnout také Bentley, nedivili bychom se už ničemu
20.10.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Tohle video ze Severní smyčky Nürburgringu říká o novém BMW M5 vše. A hezká podívaná to není
před 2 hodinami
Ford zastavil výrobu svého klíčového elektromobilu „na neurčito”, jeho tragický příběh se po 4 letech chýlí ke konci
před 3 hodinami
Tahle modrá „vodička” je podle BMW spásou spalovacích aut, do tří let má zajistit jejich lepší běh i emise
včera
GM po půlroční odstávce výroby definitivně zařízl od počátku nesmyslný elektrický model, nikdo ho nekupoval
včera
Lidé prý po prvních testovacích jízdách hromadně ruší objednávky na novou Hondu Prelude. Diví se při její marnosti někdo?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
