Suzuki Jimny 2015: facelift má české ceny, k mání je i s automatem

Japonský off-road pohání i nadále jen jedna pohonná jednotka, k dispozici jsou však nově tři úrovně výbavy a kromě manuálu také automat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Suzuki Jimny 2015: facelift má české ceny, k mání je i s automatem

7.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Suzuki Jimny 2015: facelift má české ceny, k mání je i s automatem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonský off-road pohání i nadále jen jedna pohonná jednotka, k dispozici jsou však nově tři úrovně výbavy a kromě manuálu také automat.

S modernizací Suzuki Jimny jsme vás mohli seznámit již na počátku října. To je ovšem poněkud dlouhá doba, pročež neuškodí menší opáčko, zvláště když rekapitulace to bude krátká, neboť facelift přinesl pouze drobná vylepšení. Zvenčí se jedná o tři nové odstíny karoserie - stříbrnou Premium Steel Silver, zelenou Cool Khaki a hnědou Bison Brown Pearl Metallic - k nimž se uvnitř přidává nový přístrojový štít a volant. Sedadla pak dostala odlišné čalounění a na palubu přibyl elektronický stabilizační systém ESC, monitorování tlaku v pneumatikách či nápověda řazení rychlostních stupňů. To je ale vše, tedy na první pohled.

Kvůli tomu druhému musíme zamířit do českého ceníku, který doposud zahrnoval pouze jedinou specifikaci JLX. Nově však jsou k dispozici hned tři úrovně výbavy, přičemž kromě pětistupňového manuálu můžete sáhnout také po automatické převodovce. Pohonná jednotka je však nadále pouze jedna, přičemž řeč je o atmosférickém benzinovém čtyřválci 1,3 VVT, který produkuje 85 koní a 110 Nm točivého momentu.

Z motorového prostoru se ale raději přesuňme k oněm novým výbavám, kdy základ představuje provedení Club. To vychází na 396 900 Kč, přičemž seznam jednotlivých položek aktuálně bohužel není k dispozici. Více však víme o stupni Comfort, který odpovídá předchozímu JLX. Standardem je přitom v takové chvíli klimatizace, vyhřívaná sedadla a zpětná zrcátka, autorádio či kryt rezervního kola.

V kombinaci s manuální převodovkou vás takto vybavené Suzuki Jimny bude stát 419 900 Kč, za automat je třeba připlatit 32 tisíc korun. Tedy vyšší sumu, než jakou dáte za vrcholné provedení Style, které přihazuje 15palcová litá kola v novém designu, stříbrnočerné střešní ližiny, mlhovky, zatmavená okna, chromované kliky dveří, kůží obšitý volant či lepší čalounění sedadel. Tato výbava vás totiž vyjde na 429 900 Kč.

Tím tisková zpráva končí, oficiální ceník zatím na stránkách českého zastoupení chybí. Jakmile však bude k dispozici, ihned se k legendárnímu japonskému off-roadu vrátíme.


Suzuki Jimny 2015: facelift má české ceny, k mání je i s automatem - 1 - Suzuki Jimny 2015 FL prvni foto 01Suzuki Jimny 2015: facelift má české ceny, k mání je i s automatem - 2 - Suzuki Jimny 2015 FL prvni foto 02Suzuki Jimny 2015: facelift má české ceny, k mání je i s automatem - 3 - Suzuki Jimny 2015 FL prvni foto 03
Suzuki Jimny se v novém roce dočkalo rozšíření výbavy z jedné úrovně hned na tři. Díky tomu základní cena klesla na 396 900 Kč

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše