Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto)

Po představení Porsche Cayman GT4 by značka mohla stejnými 385 koňmi osadit také otevřené provedení. To by přitom bylo ještě lehčí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto)

12.2.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po představení Porsche Cayman GT4 by značka mohla stejnými 385 koňmi osadit také otevřené provedení. To by přitom bylo ještě lehčí.

Před několika málo dny Porsche představilo Cayman GT4, který považujeme za možná poslední pravověrnou modlu nadšených řidičů. Okamžitě jsme se ovšem museli začít ptát, zda náhodou kromě kupé nedorazí také otevřené provedení. Automobilka logicky s žádnou odpovědí nepřišla, jistý náznak věcí budoucích lze ale vysledovat na snímcích, které dorazily z jihoafrického Kapského města.

Na nich samozřejmě nenajdete aktuálně snad nejznámějšího stíhaného Čecha, nýbrž Boxster generace 981 osazený plátěnou střechou. To by nebylo nic až tak výjimečného, nicméně v tomto případě nejde o regulérní provedení. Namísto elektromotorků zde totiž máme manuální třídílné provedení střechy, kterým disponoval předchozí Boxster Spyder, tedy razantně odlehčená verze.

Je tedy dost možné, že stejným systémem, který snižuje nejen výšku, ale také hmotnost, bude osazena i nová generace. Ta by přitom pod kapotu mohla dostat ten samý 3,8litrový šestiválec, jaký najdeme pod kapotou zmiňovaného Porsche Cayman GT4. Na zadní kola by tedy proudilo 385 koní, což v případě modelu s pevnou střechou stačí na stovku za 4,4 sekundy. Spyder by však mohl dorazit s ještě lepší jízdní dynamikou. Tedy za předpokladu, že bude „uvařen“ podle stejného receptu jako v předchozím případě. V ten moment bychom totiž měli tu čest s nejlehčím Porsche v nabídce, neboť přes palubu by zamířila klimatizace, audio systém i běžné kliky dveří, jež by nahradila látková poutka.

Na ověření všech těchto dohadů si ovšem budeme muset počkat, přičemž daný oříšek Porsche rozlouskne spíše až v Los Angeles než ve Frankfurtu. Do té doby nezbývá nic jiného než doufat, že nás značka ze Zuffenhausenu nadmíru potěší již podruhé. S ohledem na shodnou architekturu obou modelů by to byl krok logický.


Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto) - 1 - Porsche Boxster 981 Spyder spy foto 01Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto) - 2 - Porsche Boxster 981 Spyder spy foto 02Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto) - 3 - Porsche Boxster 981 Spyder spy foto 03Tajuplné Porsche přistiženo v JAR. Je to nový Boxster Spyder? (foto) - 4 - Porsche Boxster 981 Spyder spy foto 04
Na jihu Afriky bylo nachytáno tajuplné Porsche, nejspíše nový Boxster Spyder

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše