Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo

Strojník v jeřábu měl opravdu špatný den, seběhly se proti němu snad všechny myslitelné okolnosti. Místo záchranného stroje se z těžkého jeřábu stal další vrak volající o pomoc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo

19.12.2019 | Mirek Mazal

Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Strojník v jeřábu měl opravdu špatný den, seběhly se proti němu snad všechny myslitelné okolnosti. Místo záchranného stroje se z těžkého jeřábu stal další vrak volající o pomoc.

Hodně špatný den potkal dnes už možná bývalého zaměstnance firmy provozující těžkou záchrannou techniku. Jednoho slunného dne byl povolán ke spolupráci na vytažení plně naloženého kamionu uvízlého nad hlubokou propastí. Vyprošťování chvíli probíhalo standardním způsobem, pak se ale navrácení na silnici vymklo kontrole.

Do vymleté rokle se zřítil zachraňovaný nákladní automobil a s sebou stáhl dolů i jeden ze dvou přistavených jeřábů. Těžká manipulační technika nevydržela tlak zvedaného břemena a povolila - ať už vlivem lidské chyby, nebo selháním jiného faktoru si obsluha přivodila pořádný průšvih.

Koordinovaná spolupráce jeřábníků se hodně nepovedla. Jak málo chybělo ke zranění přihlížejících, natočil kameraman celé události a můžeme považovat za zázrak, že se při celém incidentu nakonec nikomu nic vážného nestalo.

Nevíme, kde přesně k neštěstí došlo, v rokli se na každý pád záhy ocitla hned dvě mnoha tunová auta. Horší průběh běžné pracovní směny si lze jen těžko představit, výsledek ale jistě ano - pořád utrpěla jen technika a ta je vždy nahraditelná.


Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 1 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 01Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 2 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 02Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 3 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 03Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 4 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 04Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 5 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 05Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 6 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 06Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 7 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 07Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 8 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 08Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 9 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 09Těžký jeřáb se pokusil zachránit uvízlý kamion z hrany rokle, dobře to nedopadlo - 10 - Vyprostovaci jerab se zritil do rokle foto 10
Ze svahu se zřítily dvě těžká auta, takto si strojník jeřábu záchranu jistě nepředstavoval

Gaddamn

Zdroj: WesleySnapes@Imgur

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše