Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Toto jsou první sériově vyrobené Škody Kodiaq, k zákazníkům ale hned nemíří
18.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Škoda dnes zahájila sériovou výrobu nového Kodiaqu. Je to další krok na cestě z zákazníkům, která začíná na východě Čech po boku Superbu a Yeti.
S novou Škodou Kodiaq jsme vás mohli do posledního šroubku obeznámit již před takřka dvěma měsíci. Před pár týdny pak mladoboleslavská automobilka odhalila ceník a zároveň spustila online-konfigurátor. Pokud tedy po sedmimístném SUV toužíte, rozhodně se během nadcházejících podzimních a zimních dlouhých večerů nebudete nudit. Zvláště za předpokladu, že hodláte sáhnout hluboko do kapsy.
Jakkoliv jsou ovšem ceny již nějaký ten pátek ve hře, doručení prvních vozů zákazníkům má mladoboleslavská automobilka v plánu až v únoru 2017. Zájem se přitom očekává nemalý, pročež asi není překvapením, že dnešním dnem odstartovala výroba ve východočeských Kvasinách. Závod přitom kvůli tomuto kroku prošel nemalým rozšířením i modernizací.
Do roku 2018 hodlá Škoda do tohoto výrobního zařízení investovat okolo 7,2 miliard korun, což má kapacitu vyšponovat až na 280 tisíc vozů ročně. Vyjma úprav montážní linky lze přitom zmínit již hotovou nově zprovozněnou svařovnu, rozšíření se dočkala také lakovna a logistické kroky. Dále automobilka počítá s tím, že navýší počet pracovních sil o přibližně dva tisíce lidí.
My pak jen dodáme, že loni bylo v Kvasinách vyrobeno přibližně 142 000 nových aut. Kodiaq je přitom na montážních linkách nováčkem, mimo něj z nich ovšem sjíždí i Superb a Yeti. A aby toho nebylo málo, má Rychnovsko jako své rodiště zapsán také Seat Ateca, který je po Toledu druhým modelem španělské značky produkovaným v Česku.





Škoda dnes ve východočeských Kvasinách odstartovala výrobu nového SUV Kodiaq. Toto jsou první kusy, které z linek sjely
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 6 hodinamiVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
včeraBMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Legendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
před 2 hodinamiPrezident Erdogan si vyzkoušel druhé turecké národní auto, na konkurenta Octavie se moc nadšeně netvářil
před 4 hodinamiŠéf Škody potvrdil, že ostrá Fabia se vrátí. Přijde ještě letos, levnější auta ale nebudou
před 5 hodinamiNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 6 hodinamiPodívejte se, diesely nejsou mrtvé. I na IAA v Mnichově se ukázala dvě naftová auta
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.15. 14:11 - pavproch
- IT poradna 09.15. 11:37 - pavproch
- Výběr navigace do auta 09.15. 09:08 - killerbring