Venku je první upoutávka na film, který má poprvé ukázat Schumachera i po jeho nehodě

Snímek, který bude možné zhlédnout už za pár dnů, autorizovala závodníkova rodina, a tak nečekejte nic kontroverzního či negativního. Zajímavá podívaná by to ale být měla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Venku je první upoutávka na film, který má poprvé ukázat Schumachera i po jeho nehodě

26.8.2021 | Petr Prokopec

Venku je první upoutávka na film, který má poprvé ukázat Schumachera i po jeho nehodě

/

Foto: Diego Azubel, EPA

Snímek, který bude možné zhlédnout už za pár dnů, autorizovala závodníkova rodina, a tak nečekejte nic kontroverzního či negativního. Zajímavá podívaná by to ale být měla.

Není žádným tajemstvím, že 15. září Netflix zpřístupní nový dokument o Michaelu Schumacherovi. Tvůrci slibují dříve neviděné archivní záběry, dočkat se máme rozhovorů s celou jeho rodinou i pohledu na samotného Schumiho v průběhu jeho rekonvalescence. Nemusí to být nic velkého, čekáme něco jako jeden rozmazaný či jinak zastřený záběr z velké dálky, ale lepší něco než nic. Před kamerami vystoupí i další osobnosti světového motorsportu jako Jean Todt, Bernie Ecclestone, Sebastian Vettel, Mika Häkkinen, Damon Hill, Flavio Briatore či David Coulthard. Je tak pochopitelné, že se na premiéru těší velká řada fanoušků nejen Formule 1.

Aktuálně je na světě nový trailer, ze kterého je patrné, že nový snímek se bude odvíjet víceméně ve stejném duchu jako pár let starý dokument o Ayrtonu Sennovi. Ten je sice nadmíru působivý a vůbec bychom se nedivili, kdyby vám při jeho sledování ukápla slza, ovšem zároveň také poněkud nevyvážený. Mnohé sporné momenty v Sennově kariéře totiž podává pouze z jeho úhlu pohledu a z takového Alaina Prosta dělá pomalu ukázkového filmového padoucha.

Jelikož dokument o Schumacherovi byl autorizován jeho rodinou, můžeme předpokládat, že spíše jednostranně bude nahlíženo na incidenty z let 1994 a 1997. V tom prvním Schumi kolidoval s Damonem Hillem, díky čemuž získal svůj první mistrovský titul, ve druhém pak s Jacquesem Villeneuvem. V tomto případě ovšem již vše nevedlo k dalšímu triumfu, místo toho byl Schumacher v rámci šampionátu diskvalifikován a šampionem se stal zmíněný Kanaďan.

Objeví se ale tyto nehody v novém snímku? Pokud ano, pak rozhodně nebudou popisovány jako kontroverzní. Stejně jako opravdu nelze očekávat, že se dočkáme jakkoli detailnějších záběrů na německého závodníka po jeho pádu na lyžích v roce 2013. Na druhou stranu, i přes to všechno zasedneme za zhruba dva týdny k obrazovkám s nadšením. I přes ony sporné momenty je totiž Schumacher bezesporu jedním z nejlepších jezdců historie.


Venku je první upoutávka na film, který má poprvé ukázat Schumachera i po jeho nehodě - 1 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 02Venku je první upoutávka na film, který má poprvé ukázat Schumachera i po jeho nehodě - 2 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 01Venku je první upoutávka na film, který má poprvé ukázat Schumachera i po jeho nehodě - 3 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16
Tyto snímky vznikly v květnu 2013, tedy sedm měsíců předtím, než se Michael Schumacher zranil při lyžování v Alpách. Informace o jeho aktuálním stavu přitom v novém dokumentu příliš nečekáme, třebaže nějaký záběr se v něm objevit má. Spíše se snímek bude soustředit na pozitivní vykreslení jeho předchozího života, i tak se na něj těšíme. Foto: Mercedes-Benz

Zdroj: Netflix

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.