Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje

Podobné prémie za vítězství v závodě či kvalifikacích nejsou v motocyklovém mistrovství novinkou, dosud ale vždy šlo o představená auta. Miguel Oliveira dostal nové BMW M4, které automobilka stále neodhalila.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje

25.8.2020 | Petr Prokopec

Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje

/

Foto: BMW

Podobné prémie za vítězství v závodě či kvalifikacích nejsou v motocyklovém mistrovství novinkou, dosud ale vždy šlo o představená auta. Miguel Oliveira dostal nové BMW M4, které automobilka stále neodhalila.

Koronavirus zásadním způsobem ovlivnil veškeré světové dění. Mezi zasažené oblasti patří i špičkový motoristický sport, neboť na jedno místo soustřeďuje spoustu diváků, jezdců, mechaniků i komisařů z celého světa. To nejde zrovna moc dohromady se snahou udržovat si vzdálenost od ostatních lidí, a tak není myslitelné pořádat šampionáty v jejich obvyklé podobě. Závody se ale přesto konají, jen za „zavřenými dveřmi”.

Výjimkou není ani mistrovství světa silničních motocyklů, které se o uplynulých dvou víkendech jelo na rakouském Red Bull Ringu. Jen podruhé s tím rozdílem, že stejně jako ve světě F1 byl tento podnik pojmenován Velká cena Štýrska. Sponzorem právě druhého zmiňovaného motocyklového závodu byla divize BMW M, která připravila i bonus pro vítěze, jímž se nepřekvapivě stal automobil. Poněkud překvapivé ale bylo, o jaké auto se jednalo.

Vítězem samotného závodu se vůbec poprvé v kariéře stal portugalský jezdec Miguel Oliveira, který tak vyhrál nejen cennou trofej i cenný vůz. A to dokonce takový, který oficiálně vůbec neexistuje. Oliveira totiž získal BMW M4, které se poprvé ukáže světu až v září, a to po boku nové M3. Jezdec si jej přímo na Red Bull Ringu mohl osahat v maskování, což celé akci jen přidalo na bizarnosti. Sám uvedl, že se již nemůže auta dočkat, otázkou však je, kdy ho dostane.

Ač se totiž premiéra uskuteční již za pár týdnů, první vozy mají k zákazníkům zamířit až v dubnu příštího roku. Zpočátku navíc bude k mání pouze pohon zadních kol, kdy spolu s manuálem dorazí 480 a souběžně s automatem 510 koní. Čtyřkolka se však má ukázat až za rok. Oliveira si tedy na své auto minimálně půl roku počká.

Můžeme jej litovat i závidět mu a sami zvažte, co je vašim pocitům bližší. Technicky to jistě bude zajímavé auto, třebaže nás trochu děsí volba automatu s hydrodynamickým měničem, který se v M3 objeví vůbec poprvé místo dosavadní dvouspojky. Vůz jsme navíc mohli vidět už i bez maskování a jeho příď se světlomety nenavazujícími na obří ledvinky s vodorovným žebrováním je ve výraznějších barvách vizuálně skutečně zvláštní, řečeno diplomaticky.


Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 1 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 01Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 2 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 02Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 3 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 03Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 4 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 04Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 5 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 05Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 6 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 06Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 7 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 07Vítěz posledního závodu MotoGP dostal jako bonus auto, které oficiálně neexistuje - 8 - BMW M4 a Miguel Oliveira 2020 prvni sada 08
Miguel Oliveira vyhrál Velkou cenu Štýrska v MotoGP, kterou sponzorovalo BMW. Dočkal se tak nového M4, které ale hned tak nedostane, nebylo dosud ani představeno. Foto: BMW

Zdroj: BMW

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše