Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto)

Divize užitkových vozů koncernu Volkswagen představila v Ženevě poněkud drsnější koncept pickupu Amarok primárně určený pro kajakáře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto)

6.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Divize užitkových vozů koncernu Volkswagen představila v Ženevě poněkud drsnější koncept pickupu Amarok primárně určený pro kajakáře.

Automobilka Volkswagen nemá ve zvyku opomínat na tak významném autosalonu jako je ten v Ženevě žádnou ze svých modelových řad, a tak vedle drobných vylepšení, nových motorizací a karosářských variant nebo novinek a konceptů nezapomněla ani na svého zástupce v segmentu užitkových vozů.

VW Amarok Canyon není žádný drsný stroj s mohutným motorem a ohromujícím výkonem, ani extrémní stavba do nejnevlídnějších oblastí planety. Vlastně připomíná sériový vůz s nadstandardní specializovanou výbavou pro jasně definovanou skupinu sportovců, kteří si potrpí na trochu stylu.

Canyon dostal speciální třívrstvý oranžový lak s třpytivými metalickými částicemi Baladi Orange, tmavě zbarvené kryty zadních světel, dodatečné panely ochrany podvozku, světelnou rampu na rámu korby a o 40 milimetrů zvýšený podvozek, který v kombinaci s většími terénními pneumatikami o rozměru 275/65 R18 zvedají automobil o 85 milimetrů. Nová kola se postarala o nezbytné rozšíření lemů blatníků o 35 milimetrů. Aby vůz ulehčil nastupování do zvýšené kabiny, cestující mají k dispozici elektrohydraulicky ovládané nástupní rampy.

Že koncept není tak docela konceptem potvrzuje také dieselový motor 2,0 BiTDI s dvojicí turbodmychadel. V běžném Amaroku je sice naladěn na 163 koní a zde jich má rovných 180 (plus 400 newtonmetrů k tomu), ale v této verzi je běžné dostupný třeba v Multivanu. Naopak interiér byl vylepšen dvoubarevným koženým čalouněním a doplňkovými budíky monitorujícími podélné i boční náklony. Pro zmiňované vyznavače jízdy na divoké vodě se pak na korbě našlo místo pro dva karbonové kajaky.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 1 - VW Amaro Canyon zive 01Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 2 - VW Amaro Canyon zive 02Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 3 - VW Amaro Canyon zive 03Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 4 - VW Amaro Canyon zive 04Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 5 - VW Amaro Canyon zive 05Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 6 - VW Amaro Canyon zive 06Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 7 - VW Amaro Canyon zive 07Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 8 - VW Amaro Canyon zive 08Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 9 - VW Amaro Canyon zive 09Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 10 - VW Amaro Canyon zive 10Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 11 - VW Amaro Canyon zive 11Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 12 - VW Amaro Canyon zive 12Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 13 - VW Amaro Canyon zive 13Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 14 - VW Amaro Canyon zive 14Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 15 - VW Amaro Canyon zive 15Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 16 - VW Amaro Canyon zive 16Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 17 - VW Amaro Canyon zive 17Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 18 - VW Amaro Canyon zive 18
Amarok pro kajakáře in natura

Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 19 - Volkswagen Amarok Canyon 01Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 20 - Volkswagen Amarok Canyon 02Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 21 - Volkswagen Amarok Canyon 03Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 22 - Volkswagen Amarok Canyon 04Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 23 - Volkswagen Amarok Canyon 05Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 24 - Volkswagen Amarok Canyon 06Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 25 - Volkswagen Amarok Canyon 07Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 26 - Volkswagen Amarok Canyon 08Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 27 - Volkswagen Amarok Canyon 09
Amarok Canyon má o 40 mm zvýšený podvozek a dalších 45 mm přidávají větší 18" kola

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše