Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto)

Divize užitkových vozů koncernu Volkswagen představila v Ženevě poněkud drsnější koncept pickupu Amarok primárně určený pro kajakáře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto)

6.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Divize užitkových vozů koncernu Volkswagen představila v Ženevě poněkud drsnější koncept pickupu Amarok primárně určený pro kajakáře.

Automobilka Volkswagen nemá ve zvyku opomínat na tak významném autosalonu jako je ten v Ženevě žádnou ze svých modelových řad, a tak vedle drobných vylepšení, nových motorizací a karosářských variant nebo novinek a konceptů nezapomněla ani na svého zástupce v segmentu užitkových vozů.

VW Amarok Canyon není žádný drsný stroj s mohutným motorem a ohromujícím výkonem, ani extrémní stavba do nejnevlídnějších oblastí planety. Vlastně připomíná sériový vůz s nadstandardní specializovanou výbavou pro jasně definovanou skupinu sportovců, kteří si potrpí na trochu stylu.

Canyon dostal speciální třívrstvý oranžový lak s třpytivými metalickými částicemi Baladi Orange, tmavě zbarvené kryty zadních světel, dodatečné panely ochrany podvozku, světelnou rampu na rámu korby a o 40 milimetrů zvýšený podvozek, který v kombinaci s většími terénními pneumatikami o rozměru 275/65 R18 zvedají automobil o 85 milimetrů. Nová kola se postarala o nezbytné rozšíření lemů blatníků o 35 milimetrů. Aby vůz ulehčil nastupování do zvýšené kabiny, cestující mají k dispozici elektrohydraulicky ovládané nástupní rampy.

Že koncept není tak docela konceptem potvrzuje také dieselový motor 2,0 BiTDI s dvojicí turbodmychadel. V běžném Amaroku je sice naladěn na 163 koní a zde jich má rovných 180 (plus 400 newtonmetrů k tomu), ale v této verzi je běžné dostupný třeba v Multivanu. Naopak interiér byl vylepšen dvoubarevným koženým čalouněním a doplňkovými budíky monitorujícími podélné i boční náklony. Pro zmiňované vyznavače jízdy na divoké vodě se pak na korbě našlo místo pro dva karbonové kajaky.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 1 - VW Amaro Canyon zive 01Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 2 - VW Amaro Canyon zive 02Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 3 - VW Amaro Canyon zive 03Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 4 - VW Amaro Canyon zive 04Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 5 - VW Amaro Canyon zive 05Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 6 - VW Amaro Canyon zive 06Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 7 - VW Amaro Canyon zive 07Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 8 - VW Amaro Canyon zive 08Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 9 - VW Amaro Canyon zive 09Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 10 - VW Amaro Canyon zive 10Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 11 - VW Amaro Canyon zive 11Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 12 - VW Amaro Canyon zive 12Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 13 - VW Amaro Canyon zive 13Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 14 - VW Amaro Canyon zive 14Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 15 - VW Amaro Canyon zive 15Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 16 - VW Amaro Canyon zive 16Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 17 - VW Amaro Canyon zive 17Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 18 - VW Amaro Canyon zive 18
Amarok pro kajakáře in natura

Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 19 - Volkswagen Amarok Canyon 01Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 20 - Volkswagen Amarok Canyon 02Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 21 - Volkswagen Amarok Canyon 03Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 22 - Volkswagen Amarok Canyon 04Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 23 - Volkswagen Amarok Canyon 05Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 24 - Volkswagen Amarok Canyon 06Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 25 - Volkswagen Amarok Canyon 07Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 26 - Volkswagen Amarok Canyon 08Volkswagen Amarok Canyon: pro expedice za divokou vodou (+ živé foto) - 27 - Volkswagen Amarok Canyon 09
Amarok Canyon má o 40 mm zvýšený podvozek a dalších 45 mm přidávají větší 18" kola

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.