Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky

(+ živé foto) VW se pokusí přesvědčit zákazníky o tom, že sportovní vůz může být také úsporný - Polem GT s vypínáním válců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky

6.3.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) VW se pokusí přesvědčit zákazníky o tom, že sportovní vůz může být také úsporný - Polem GT s vypínáním válců.

Společně s prvními fotografiemi a informacemi o novém modelu Golf GTI Cabriolet unikla z německého koncernu rovněž zpráva o další novince Volkswagenu pro letošní Ženevu - Polu BlueGT. Nyní k tomuto vozu máme alespoň základní technická data a první snímky.

Automobilka Volkswagen používá produktovou značku BlueMotion pro všechny modely vybavené soustavou prvků zaměřených na snížení spotřeby, jako jsou pneumatiky s nižším valivým odporem, odpojitelný alternátor, upravenou aerodynamikou přídě a podvozku, stop-start nebo delší převody v převodovce. V kombinaci se zlehka sportovně znějícím jménem GT se ale „Blue“ objevuje poprvé.

V případě modelu Polo to znamená přeplňovaný čtyřválec 1,4 TSI s výkonem 140 koní, který se v hierarchii zážehových jednotek zařazuje mezi dvanáctistovku TSI se 105 koňmi a typem GTI o výkonu 180 koní. Nárok nosit značku Blue získal stroj díky použití technologie odpojování válců, kterou hodlá VW nasadit také do vozů svých dalších značek i větších motorů.

Princip, díky kterému se čtyřválec změní na „dvouválec“, jsme popsali loni v září, nyní máme také přesné, naměřené parametry. Volkswagen udává ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou čas akcelerace na stovku za 7,9 sekundy, nejvyšší rychlost 211 km/h a průměrnou spotřebu jen 4,7 litru, to vše pro manuální šestistupňovou převodovku. V kombinaci se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem se má papírová spotřeba snížit až na 4,5 l benzinu na 100 km.

Tvary modelu Polo Blue GT se mění pouze decentně. Auto dostalo nový přední nárazník, do modra vyvedený štítek GT na přední masce, a pokud se nejedná o již zavedený ale málo známý prvek z nabídky příplatkové výbavy, pak také nová litá kola s originálním designem. Vzadu se opakuje podobné schéma, pod modrým označením GT se ale objevuje ještě celý znáček BlueMotion.

Přesné informace o termínu uvedení na trh ani ceně Volkswagen dosud nepublikoval, v prodej by se ale měl objevit až v druhé polovině letošního roku.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 1 - VW Polo BlueGT zive 01Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 2 - VW Polo BlueGT zive 02Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 3 - VW Polo BlueGT zive 03Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 4 - VW Polo BlueGT zive 04Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 5 - VW Polo BlueGT zive 05Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 6 - VW Polo BlueGT zive 06Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 7 - VW Polo BlueGT zive 07Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 8 - VW Polo BlueGT zive 08Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 9 - VW Polo BlueGT zive 09
Poloostré, poloúsporné Polo živě v Ženevě

Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 10 - VW Polo BlueGT 01Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 11 - VW Polo BlueGT 01aVolkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 12 - VW Polo BlueGT 02Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 13 - VW Polo BlueGT 03Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 14 - VW Polo BlueGT 04Volkswagen Polo BlueGT: GTI pro šetřílky - 15 - VW Polo BlueGT 05
Modrá je podle Volkswagenu dobrá i pro sportovně laděné mini


Polo Blue GT také na videu

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.