Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Volkswagen Beetle 2012: nový Brouk odhalen, přesto už není New
18.4.2011 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek
Volkswagen předčasně odhalil druhou generaci nového brouka. Nový Beetle už není New, je větší a praktičtější.
Při příležitosti premiéry nástupce retro modelu New Beetle na autosalonu v Šangaji uvolnil Volkswagen první oficiální fotografie a hrstku základních informací. Jednou z nejviditelnějších změn je zkrácený název, New Beetle již není tolik new, proto toto slovíčko z jeho jména zmizí. A to jsme si původně mysleli, že v něm bude hned dvakrát...
Nový Beetle si se svým přímým předchůdcem zachovává mnoho společných znaků, přesto se v jistém ohledu přiblížil k původnímu Brouku. Střecha už netvoří jeden oblouk, je zploštělá a na ni navazuje vzpřímenější záď. To spolu s o 15,2 cm větší délkou a o 8,4 cm větší šíří jistě přispěje k více prostoru a tím pohodlí na zadních sedačkách.
Také interiér opustil své retro ladění a je plně v souladu s dnešními standardy. Nový Brouk už se tedy nesnaží o moderní interpretaci původního modelu, jen si z něj bere inspiraci, ale současně se přizpůsobil moderní době.
Pod kapotou se objeví motory známé z VW Golf VI. generace, za ty nejsilnější benzínový čtyřválec 2,0TFSI o výkonu 200 k a diesel 2,0TDI o výkonu 140 k. Standardem bude šestistupňový manuál, za příplatek pak automat DSG a elektronický diferenciál XSD.
Volkswagen připravuje řadu doplňků, mimo jiné sportovní paket s 19" koly a spoilery. Více informací přeneseme v následujících dnech.


Nový VW Beetle na prvních oficiálních fotografiích
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
včeraČínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025Až budete páchat něco ilegálního, možná bude dobré držet se základní poučky týkající se volby auta
1.7.2025
Nejnovější články
Lada odhalila nejextrémnější Nivu všech dob, 280 turbokoní posílá na úplně odkrytá kola
včeraPrvní tunignová firma se pokusila napravit vzhled nových SUV BMW, míru její úspěšnosti posuďte sami
včeraPorsche chce po fiasku elektrického Macanu vrátit spalovací motory i přímo jemu, je s tím ale zoufale pomalé
včeraDalší firma slibuje převratné nové baterky s bleskovým dobíjením, reálně ale auta pořád používají baterie pro notebooky z roku 1985
včeraZákazníci a fanoušci Audi už jsou tak zoufalí, že natočili hodinový film volající po tom, aby firma zastavila svůj úpadek
včera
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.04. 20:15 - M.Z.
- Cyklistické vlákno 07.04. 13:49 - HondaMan
- Dříve M135i, nyní ///M2 07.04. 13:31 - Vrooom
- Výběr navigace do auta 07.04. 11:40 - Josef1
- Policejní kontroly a měření 07.03. 16:53 - řidičBOB
- VZKAZY 07.03. 16:38 - řidičBOB
- BMW Divize 07.03. 12:13 - pavproch
- Onboard videa 07.02. 22:43 - řidičBOB