Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video)

Novinka pro hru Gran Turismo bude debutovat v reálu u jezera Wörthersee. Teď tu máme první snímky virtuálního exempláře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video)

28.5.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka pro hru Gran Turismo bude debutovat v reálu u jezera Wörthersee. Teď tu máme první snímky virtuálního exempláře.

V minulém týdnu Volkswagen pustil do světa první ilustrace konceptu GTI Roadster Vision Gran Turismo. Při té příležitosti jsme uvedli, že novinka vznikla především kvůli virtuální realitě, zájem o ni však byl natolik enormní, že se německá automobilka nakonec rozhodla odhalit i reálný exemplář. K tomu dojde již tento týden na tuningovém srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee, s prázdnou ovšem ze stránek Autoforum.cz neodejdete ani v tuto chvíli. Připravené totiž pro vás máme první screenshoty virtuálního kousku i video, kde se za ovladač PlayStationu 3 posadí designéři Volkswagenu včetně Klause Bischoffa, šéfa stylistického oddělení.

S novým obrazovým materiálem bohužel nedorazilo mnoho informací, většinu trumfů si tak značka očividně schovává na zítřek. Aktuálně tedy můžeme zmínit, že o pohon vozu se stará třílitrový motor VR6 TSI twin-turbo, který produkuje 503 koní a 665 Nm. Tato pohonná jednotka je přitom evoluční verzí agregátu, který se představil na loňském Wörthersee pod kapotou konceptu Design Vision GTI. V té době však byl točivý moment nižší o 105 Nm.

Jízdní dynamiku novinky sice Volkswagen neoznámil, s ohledem na parametry loňského kousku se však dají odhadnout, zvláště když přenos výkonu má nadále na starosti dvouspojková převodovka DSG. Navíc opětovně zásobuje obě dvě nápravy, díky čemuž budou loňské hodnoty 3,9 sekundy a 299 km/h stoprocentně poníženy, respektive navýšeny. S ohledem na působivou aerodynamiku lze tedy čekat i třísekundový sprint a maximálku dost přes 300 km/h.

O následné bezpečné zastavení vozu se pak postarají výkonné brzdy s 381milimetrovými kotouči vpředu a 356milimetrovými vzadu. V rámci obutí GTI Roadster používá 20palcové disky, jež obouvají pneumatiky o rozměru 235/35 na přední nápravě a 275/30 na zadní nápravě. Tím ale veškeré dostupné informace končí, na další musíme vydržet nejdéle do zítřka. V případě hry Gran Turismo pak vůz bude k dispozici od června jakožto bezplatná aktualizace.


Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 1 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 01Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 2 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 02Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 3 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 03Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 4 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 04Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 5 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 05Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 6 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 06Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 7 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 07Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 8 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 08Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 9 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 09Volkswagen GTI Roadster virtuálně odhalen, stovku má dát za 3 s (+ video) - 10 - VW GTI Roadster Concept prvni foto 10
Po oficiálních ilustracích tu máme první virtuální foto. Naživo se pak Volkswagen GTI Roadster ukáže zítra u rakouského jezera Wörthersee

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše