Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů

Je to s podivem, ale i tak etablované značce jako je Volkswagen se na jí velmi dobře známém trhu stane, že nabídne auto, o které lidé prostě nestojí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů

14.10.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to s podivem, ale i tak etablované značce jako je Volkswagen se na jí velmi dobře známém trhu stane, že nabídne auto, o které lidé prostě nestojí.

V prvé řadě je třeba říci, že Volkswagen je v Holandsku dlouhodobě velmi úspěšný, dokonce daleko nejúspěšnější. Letos v září tam prodal 4 153 aut a před veškerou konkurencí si udržuje bezpečný odstup - druhý Peugeot „udal” jen 3 201 vozů, třetí Toyota 2 888. Jeho kompaktním modelům se tam též daří - Golf, Polo i Up! jsou stabilně „nasáčkovány” mezi dvacítkou nejprodávanějších aut. Přesto se právě na tomto trhu jiný kompaktní model, Scirocco, prostě neprodává. A to tak moc, že už automobilce nestojí ani za prosté udržování v nabídce, které může mít cenu pár vytištěných katalogů a několika aktualizací webových stránek do roka.

VW se přitom nestává často, že nabídne něco, o co není zájem, tuplem pak na místě, kde patří k respektovaným automobilkám. Navíc Scirocco je podle našich zjištění alespoň ve verzi R dost povedeným autem, které aktivní řidiče uspokojí paradoxně více než dražší a zdánlivě technicky vytříbenější Golf R. Nic z toho ale nestačilo k tomu, aby se vůz alespoň udržel v nabídce a k 31. říjnu z ní zcela vypadne.

Vyplývá to z dopisu Volkswagenu dealerům značky, který byl zveřejněn na VWForum.nl. Podle informací v něm uvedených jsou prodejní čísla modelu pro automobilku zklamáním a objednávat jej bude možné už jen do konce měsíce. Poté z nabídky zmizí a podle vyjádření mluvčího značky už bude ke koupi jen pár desítek skladových aut, které má tamní dovozce ještě k dispozici. Na této situaci se přitom nic nezmění až do konce příštího roku, kdy má tento model dostat mezigenerační facelift. Pak to s ním VW zkusí v Holandsku znovu.

Nedá se přitom říci, že by byl tento vůz z hlediska tamních prodejů rozený propadák, v roce 2009 si tam našel 824 zákazníků. Aktuální situace je ale jiná a VW ji ani nezkusí změnit jinou cenovou politikou, ani se nepokusí prodeje modelu podpořit jinak, ani neudrží Scirocco formálně nabídce, aby si neutrhl ostudu. Kdo by to byl čekal...


Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 1 - VW_Scirocco_2Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 2 - VW_Scirocco_3Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 3 - VW_Scirocco_4Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 4 - VW_Scirocco_1Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 5 - VW_Scirocco_5Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 6 - VW_Scirocco_7Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 7 - VW_Scirocco_19Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 8 - VW_Scirocco_14Volkswagen Scirocco končí... v Holandsku. Už si asi nevydělá ani na tištění katalogů - 9 - VW_Scirocco_9
Nás Scirocco R v testu zaujalo, Holanďany nikoli. Jejich nezájem je tak velký, že už jim Volkswagen tento model ani nebude nabízet. U nás zůstává k mání za ceny od 480 tisíc Kč

Zdroje: VWForum.nl, Autoweek.nl

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.