Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Volvo zavádí Skype do svých aut, jako první jej dostanou S90, V90 a XC90 (+ video)
29.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Švédská automobilka umožní komfortnější a bezpečnější konferenční hovory. A ve spolupráci s Microsoftem chystá i něco navíc.
Volvo se evidentně snaží proměnit své vozy v mobily na čtyřech kolech. Jako jeden z prvních masových výrobců přišlo s integrací systému Apple CarPlay, k čemuž se nedávno přidala také obdoba jménem Android Auto. Nyní tu pro změnu máme odhlášení příchodu systému Skype for Business do „devadesátkové“ rodiny, tedy do modelů S90, V90 a XC90. Jde přitom o vůbec první automobilku, která s tímto krokem přichází.
„Všichni jsme již zažili, že sedíme v autě a zkoušíme navázat konferenční hovor. Jenže s telefonem zápasíme nebo nám upadne, zatímco se pokoušíme o spojení, případně zapomeneme na dlouhý PIN kód, který je třeba zadat. To rozhodně není nejlepší způsob, jak odstartovat důležitý hovor z vozu,“ dodává k tématu Anders Tylman-Mikiewicz, který má u švédské automobilky na starosti konektivitu.
Tylman-Mikiewicz mimo to zmiňuje, že stranou všech problémů s připojením dochází také ke ztrátě pozornosti a tedy ke zvýšení rizika havárie. „S příchodem technologie Skype for Business se ale vše maže.“ Značka přitom umožní pouze hlasové konferenční hovory, nikoliv zapojení obrazu. Tím je dále redukováno potenciální nebezpečí ztráty soustředění, což platí také o jednoduchosti obsluhy.
Stranou toho Volvo zvažuje integraci „digitálního osobního asistenta“ Cortana, který je obdobou platformy Siri. Za touto umělou inteligencí stojí společnost Microsoft, jenž má ostatně na starosti také samotný Skype. Systém by přitom měl nabídnout vylepšené hlasové ovládání a „související náhled do každodenních potřeb lidí za pomoci aktivního předvídání jejich potřeb“.





Volvo jako první na světě zavádí do svých aut Skype
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Žádná AI: Nové Bugatti nafotili pohřbené ve sněhu, je to 100 milionů korun zasypaných špinavou břečkou
před 2 hodinami
Návrat Mercedesu k motorům V8 po fiasku hybridních čtyřválců je skutečný, výsledek ale nezní jako poctivé AMG
včera
To pravé nadělení? Tři moderní auta s motory V12 si to rozdala ve sprintu, jejich symfonie nejlíp zní bez turba
28.12.2025
Nejčtenější články
Policie zastavila řidiče vývojového prototypu supersportu za desítky milionů kvůli tomu, že podle ní „zapaloval silnici”
29.11.2025
Už i Hujeři prozřeli. Výrobci chtějí zrušit zákaz spalovacích aut v EU, hrozí „nevratný úpadek”, prodeje elektromobilů jsou výrazně nižší než oficiální čísla
29.11.2025
Poslední Škoda nedotčená VW je k mání jako dodnes skoro nové auto, z jejího motoru by snad šlo i jíst
29.11.2025
VW v Číně vyrábí a prodává svá auta za míň než polovinu českých cen. Do Evropy je dovážet odmítá, jinam už je ale vozí
29.11.2025
Ptali se, kde bere na všechna ta drahá auta a životní styl, dlouholetého pilota F1 teď zatkli za zpronevěru a podvod
29.11.2025
Živá témata na fóru
- Cena výměny EGR ventilu 12.30. 09:54 - Elijah Hayes
- RYBNÍK NA PODLAZE - OCTAVIA 1 12.30. 07:16 - Elijah Hayes
- BMW Divize 12.29. 17:15 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 12.29. 16:43 - pavproch
- Přituhuje 12.29. 15:46 - řidičBOB
- Porsche - vse o sportovnich modelech 12.29. 09:16 - pavproch
- MG Cyberster 12.28. 16:41 - lukasak12
- Rychlodotazy 12.28. 14:11 - Stepan
