Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává

Nedostatek odvahy vstoupit podruhé do stejné řeky zabránil Volkswagenu, aby tento model nabídl i v Evropě. Podle nás je to škoda, Phideon nepostrádá kouzlo nenápadné noblesy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává

3.3.2019 | Petr Miler

Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nedostatek odvahy vstoupit podruhé do stejné řeky zabránil Volkswagenu, aby tento model nabídl i v Evropě. Podle nás je to škoda, Phideon nepostrádá kouzlo nenápadné noblesy.

Když se řekne „vrcholný Volkswagen”, optimisté s Passatem v garáži řeknou Passat, odpůrci SUV budou pošilhávat po Arteonu a realisté budou vědět, že je to Touareg, který je nově k dispozici dokonce i s osmiválcovým motorem. Taková je situace v Evropě, v Číně mají jiná měřítka.

Za velkou zdí se totiž prodává i model Phideon, který svou velikostí, výbavou i motory zastiňuje vše ostatní, co je v Číně k mání. Prodává se tam už roky a Němci minimálně uvažovali, že jej nabídnou také v Evropě, po fiasku s modelem Phaeton jim ale zjevně chybělo dost odvahy, aby tak učinili. A podle nás je to škoda.

Připomínají to obrázky níže, které nafotil jeden Evropan při svém výletu do nejlidnatější země světa. Jak sám podotýká, narazit v Číně na Phideon není zase taková rarita, VW už tam prodal 40 tisíc těchto modelů, což je vzhledem k jejich třídě, velikosti a ceně docela úctyhodný výkon. Zákazníky oslovuje tím, že je to na jednu stranu luxusní vůz odpovídající horní polovině nabídky Audi A6, na tu druhou si ale - zvlášť na čínské poměry - odpouští jakékoli zbytečné vizuální výkřiky. Přesto máme pocit, že se jeho decentní majestát vyjímá na ulici velmi dobře.

Fakt, že jde o vůz přece jen skromnější než kdysi Phaeton (ten odpovídal Audi A8), který jinak sází na podobný recept (hodně muziky v hodně nenápadném balení) by mu podle nás zajistilo slušný úspěch i v Evropě. Nejsme ale největší automobilový koncern světa, a tak si své rady necháme od cesty. Pro tuto chvíli platí, že Phideon v Evropě na prodej není a minimálně v této generaci se na tom stěží něco změní.


Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 1 - VW Phideon ulice Cina 01Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 2 - VW Phideon ulice Cina 02Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 3 - VW Phideon ulice Cina 03Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 4 - VW Phideon ulice Cina 04Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 5 - VW Phideon ulice Cina 05Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 6 - VW Phideon ulice Cina 06Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 7 - VW Phideon ulice Cina 07Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 8 - VW Phideon ulice Cina 08
Setkání s VW Phideon na ulici je pro Evropana neobvyklé, v Číně to ale zase taková raritní událost není

Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 9 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 14Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 10 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 15Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 11 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 16Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 12 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 17Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 13 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 18Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 14 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 19Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 15 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 20Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 16 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 21Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 17 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 22Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 18 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 24Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 19 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 25Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 20 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 26Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 21 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 27Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 22 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 28Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 23 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 29Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 24 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 30Vrcholu luxusu od VW to na ulici sluší, škoda, že se u nás neprodává - 25 - VW Phideon zive Zeneva 2016 dalsi 31
Přidáváme i pohled do interiéru vozu, který připomíná, že Phideon je spíše přerostlý Passat než zmenšená A8. To ale nutně nemusí být na škodu..

Zdroj: Auto Junk

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.