Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Všech šest Bugatti Veyron Legends bok po boku: tohle jsou auta za 380 milionů Kč (doplněno)
16.8.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Bugatti o víkendu v Pebble Beach formálně představí poslední z šesti Veyronů z edice Legends. Ještě předtím si ale všechny vyfotilo u sebe v Molsheimu.
Doplněno 17.8.: Přidali jsme další fotky všech šesti Veyronů, které se nakonec sešly i na Concours d'Elegance v Pebble Beach. Stojí za to si je prohlédnout ještě jednou a pořádně, tolik výjimečných aut bok boku se nevidí každý den.
Mysleli jsme, že mezi nimi bude i verze věnovaná Elišce Junkové, nakonec se ale věhlasné Češce této pocty nedostalo. Místo toho bylo jméno Bugatti Veyron, jehož kariéra se nezadržitelně chýlí ke konci, spojeno s šesticí jiných jmen a před Eliškou J. dostala přednost dokonce i klisna.
Můžeme to mít za nefér, nebo se prostě smířit s tím, že na jedno z nejúchvatnějších aut všech dob se bude vzpomínat jen v souvislosti s Jean-Pierrem Wimillem, Jeanem Bugattim, Meem Costantinim, Rembrandtem Bugattim, zmíněným koněm či Typem 18 a nakonec i samotným Ettorem Bugattim. Přesně těchto šest edic uzavírá kariéru jednoho z nejrychlejších silničních aut vůbec a přesně ty si můžete prohlédnout bok po boku na přiložených fotkách pořízených v domácím městě Bugatti, v Molsheimu.
Francouzská automobilka je zveřejnila těsně před víkendovým Qual Motorsports Gathering, kde bude formálně debutovat právě Ettoreho edice. Více než slova zde řeknou snímky, my jen dodáme, že všechny tyto specialitky jsou založeny na 1 200koňovém Veyronu Grand Sport Vitesse a dohromady mají cenu téměř 13,2 milionu Eur, tedy asi 380 milionů Kč. Slušná sbírka, co říkáte?


Šest aut, šest legend. Jen k vyčíslení jejich ceny v českých korunách budete potřebovat devět cifer...













„Legendární” Veyrony se naráz sešly i v Monterey
Živé foto: Autoblog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
před 7 hodinami
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nejčtenější články
Hyundai prodalo svou ruskou továrnu za 2 tisíce korun, teď už ji možná nikdy nezíská zpátky
1.1.2026
Geniální konstruktér Formule 1 říká, že moderní auta jsou stále horší a horší, ne lepší
1.1.2026
Rozfofrovali jsme stovky miliard za elektromobily a efekt je nulový. Německý profesor popsal, jak absurdní je tato cesta boje proti emisím CO2
2.1.2026
Někdo najel s moderním Lamborghini přes 200 tisíc km za 4 roky, to muselo stát peněz. Teď ho nabízí jako to nejlevnější na prodej
2.1.2026
Ideologie nadevše: Největší německý autoklub se postavil proti 96 procentům vlastních členů, nemají elektromobil
2.1.2026
Živá témata na fóru
- Detektory policejních radarů 01.30. 13:45 - řidičBOB
- Elektromobily a vse kolem nich 01.30. 13:01 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.30. 12:50 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 01.30. 12:40 - Stepan
- BMW Divize 01.30. 09:37 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 01.30. 09:11 - pavproch
- Cena servisu 01.30. 04:37 - Uposecushers
- Opel obecně 01.29. 21:27 - Snowman000
