VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení”

Němci opouští nejvyšší patra rallye, závodní kolbiště ale zcela nevyklidí. V příštích letech ale budou pouze vyvíjet speciály určené jiným.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení”

2.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení”

/

Foto: Volkswagen

Němci opouští nejvyšší patra rallye, závodní kolbiště ale zcela nevyklidí. V příštích letech ale budou pouze vyvíjet speciály určené jiným.

Smutné stává se skutečností. Volkswagen dnes oficiálně potvrdil odchod ze světa WRC, ke kterému dojde již na konci této sezóny. Německá automobilka tak následuje sesterské Audi, které se muselo stáhnout ze šampionátu vytrvalostních závodů WEC. Důvodem jsou pochopitelně dozvuky kauzy Dieselgate, kvůli nimž koncern VW Group utahuje finanční kohoutky na maximum.

V tiskové zprávě samozřejmě žádnou přímou souvislost se skandálem Volkswagenu nenajdete a vlastně v ní nenajdete ani nic o tom, že by VW s čímkoli končil. Oficiálně mluví jen o „přeskupení” svých aktivit v oblasti motorsportu.

„Naše značka čelí enormním výzvám. S nadcházející elektrickou expanzí musíme veškeré naše snahy směřovat na technologie důležité pro budoucnost. Ve WRC jsme dalece překročili veškeré naše sportovní cíle, pročež oddělení Volkswagen Motorsport nyní projde restrukturalizací a my se mnohem větší měrou zaměříme na technologie, s nimiž budou spárovány silniční vozy,“ uvedl Frank Welsch, který je u VW zodpovědný za technický vývoj .

Mimo to Welsch dodal, že Volkswagen se ze světa závodů nestahuje zcela. Bude se soustřeďovat na vývoj speciálu Polo R5, který lze mimochodem spatřovat jako hrozbu pro pokračování aktivit Škody ve stejné třídě. Polo R5 bude založeno na nové generaci hatchbacku a privátním týmům bude nabídnut od roku 2018. I v tom příštím pak zákazníci mohou počítat s pokračováním programů souvisejících s okruhovým Golfem GTI TCR a rallyecrossovým Beetlem GRC.

Tímto se nám tedy uzavírá nejúspěšnější kapitola divize Volkswagen Motorsport v celé její historii. Je přitom poněkud paradoxní, že automobilka oznámila odchod jen pár dní poté, co během britské rallye definitivně potvrdila zisk čtvrtého mistrovského titulu v řadě. Sébastien Ogier pak má de facto v kapse další zlaté vavříny mezi jezdci. Těm ale nejspíše nyní zbývají jen oči pro pláč - Ogier, Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkelsen jsou nyní bez práce a musí si hledat nová angažmá.


VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 1 - VW Golf GTI TCR 2016 prvni foto 01VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 2 - VW Golf GTI TCR 2016 prvni foto 02VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 3 - VW Golf GTI TCR 2016 prvni foto 03
Volkswagen neopouští závodní svět zcela, soustředit se ale hodlá na nižší soutěže a zákaznické týmy, jimž nabídne kupříkladu Golf GTI TCR

VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 4 - VW Polo R WRC 2015 prvni sada 01VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 5 - VW Polo R WRC 2015 prvni sada 02VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 6 - VW Polo R WRC 2015 prvni sada 03VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 7 - VW Polo R WRC 2015 prvni sada 04VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 8 - VW Polo R WRC 2015 prvni sada 05VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 9 - VW Polo R WRC 2015 prvni sada 06
Stávající Volkswagen Polo R WRC čeká za dva týdny skutečně smutný závěr sezóny, a to i přes vítězství mezi jezdci a konstruktéry

VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 10 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 12VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 11 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 13VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 12 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 14VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 13 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 15VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 14 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 16VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 15 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 17VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 16 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 18VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 17 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 19VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 18 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 20VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 19 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 21VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 20 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 22VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 21 - Citroen Toyota VW WRC pro rok 2017 23
Opravdu extrémního speciálu postaveného dle nových pravidel se nakonec již nedočkáme...

VW oficiálně potvrdil okamžitý odchod z WRC, říká tomu „přeskupení” - 22 - VW Polo GTi 2017 pro WRC ilustrace perex
...z prakticky hotového soutěžního Pola GTI 2017 už nám zbude jen oficiální ilustrace

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.