Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď

Reakce Mazdy vzbuzuje naději, ne však zase tak velkou. Automobilka objednávku nepřijala a tedy ani zálohu nepřijala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď

31.5.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Reakce Mazdy vzbuzuje naději, ne však zase tak velkou. Automobilka objednávku nepřijala a tedy ani zálohu nepřijala.

O konceptu Mazda RX-Vision jsme psali už mnohokrát, protože je jedním slovem úchvatný. Naposledy byl ale zmíněn v souvislosti s tím, že je přinejmenším velmi nepravděpodobné, že se někdy bude skutečně vyrábět. Mazdě totiž chybí rozhodnost a hlavně zdroje na to, aby takové auto dokázala vyvinout a aby s ním dokázala prorazit.

Klíčovým prvkem je totiž Wankelův rotační motor, bez kterého tohle auto pod značkou Mazda nemá smysl. Jistě, pod dlouhou kapotou by po pár úpravách snad mohl být i bublající sedmilitr z Camara Z/28 a hromadě lidí by to sedělo i více, ale Mazda a Wankel jedno jest a vrcholový model Mazdy bez Wankelu je jako týden bez neděle.

To ovšem nezabránilo jednomu z fanoušků napsat americkému zastoupení Mazdy s tím, že chce na nový vůz složit zálohu. Kdybychom se bavili o nástupci LaFerrari, na kterém automobilka už určitě pracuje, asi by to nebylo tak neobvyklé. Chtít ale složit zálohu na auto, které je zatím na světě jen jako koncept a dost možná se do série nikdy nedostane, je kuriózní.

Ještě zajímavější je ale fakt, že mu Mazda odpověděla. „Ceníme si vašeho zájmu v budoucí model Mazda RX a můžeme potvrdit, že Mazda pokračuje ve vývoji rotačních motorů. Nemůžeme ale potvrdit, že se rotační motor dostane do výroby,” píše se v e-mailu, který zájemce dostal. „Rotační motory patří k unikátním technologiím, které definují Mazdu, a budeme pokračovat ve zkoumání, kde a jak by se mohly uplatnit v produkci,” stojí dále v odpovědi.

Máme tedy před sebou další potvrzení toho, že Mazda na Wankelu stále pracuje. „RX-Vision představuje vizi budoucnosti, kterou doufáme, že jednou přetavíme v realitu; sportovní vůz s motorem vpředu a zadním náhonem s delikátními proporcemi založenými na designovém jazyku KODO a poháněný rotačním motorem SkyActiv-R příští generace,” konstatuje Mazda. Vidíme tedy, že Japonci nové RX vyrábět vážné chtějí, ale cesta k němu nebude snadná. Wankely totiž mají v moderní době problém splnit emisní nařízení, mimo jiné. Přejme jim ale zdar, vídat RX-Vision na silnici či si ho moci přímo koupit by bylo úžasné.


Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 1 - Mazda RX-Vision Concorso dEleganza 2016 nove foto 01Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 2 - Mazda RX-Vision Concorso dEleganza 2016 nove foto 02Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 3 - Mazda RX-Vision Concorso dEleganza 2016 nove foto 03
Mazda RX-Vision okouzlila Itálii ve Villa d'Este

Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 4 - mazda rx-vision concept tokio zive 01Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 5 - mazda rx-vision concept tokio zive 02Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 6 - mazda rx-vision concept tokio zive 03Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 7 - mazda rx-vision concept tokio zive 04Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 8 - mazda rx-vision concept tokio zive 05Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 9 - mazda rx-vision concept tokio zive 06Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 10 - mazda rx-vision concept tokio zive 06aZájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 11 - mazda rx-vision concept tokio zive 07Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 12 - mazda rx-vision concept tokio zive 08Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 13 - mazda rx-vision concept tokio zive 09Zájemce o RX-Vision napsal Mazdě, že na ni chce složit zálohu. A dostal odpověď - 14 - mazda rx-vision concept tokio zive 10
Vloni v Tokiu se poprvé ukázala

Zdroj: Reddit

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek