Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Zloděj se do oficiálně nedobytné Tesly Cybertruck dostal tak, že ji oloupal jako mandarinku, ani alarm nezareagoval
28.8.2024 | Petr Prokopec
Pick-up Tesly měl být pomalu pojízdným sejfem a do značné míry jím je. Ovšem každé zabezpečení má svou slabinu. Ta u Cybertrucku spočívá v použití bezrámových bočních oken, a to zjevně nejen tak, jak už je roky známo.
Od svého debutu v roce 2019 přitahuje Tesla Cybertruck pohledy veřejnosti jako med vosy. Nestojí za tím ani tak jeho elektrický pohon, ale spíš vzhled, který měl být ovlivněn futuristickými sci-fi filmy. Ten nepůsobí jen svérázně, ale také bytelně, ostatně i na této vlastnosti si Tesla od začátku zakládala.
Cybertruck tedy prezentovala pomalu jako nedobytnou pevnost a v mnoha ohledech nepřeháněla. Skrze její karoserii neprojdou ani projektily mnoha střelných zbraní, což je u sériových aut neobvyklé, sami si ale asi vzpomenete na zpackanou prezentaci odolnosti bočních oken. Právě ty ale nepředstavují slabinu jen z hlediska odolnosti vozu jako takového, jsou zjevně i slabým místem optikou jeho odolnosti proti vykradačům interiérů.
Přesvědčit se o tom mohl Anuj Thakkar, který si svůj Cybertruck převzal na počátku léta. Dlouho si však bezproblémového vlastnictví neužíval, neboť jej před pár dny navštívil zloděj, jak zveřejnil na Facebooku. Lapka k jeho autu přijel v Nissanu Altima, s nímž zastavil hned vedle pick-upu. Nejprve z místa spolujezdce zkontroloval situaci, než vystoupil a poklepal na okno podobně jako kdysi Franz von Holzhausen při oné zpackané prezentaci. To rychle ztratilo integritu a protože nemá rám, nebylo těžké jej následně sloupnout doslova jako slupku mandarinky. Cesta do interiéru tím byla volná.
Již to samo o sobě nutí k pozdvižení obočí, Thakkara ovšem ještě víc udivilo, že na takový útok nikterak nezareagoval alarm vozu. Kamera sice vše natočila, ovšem tím jakékoli aktivity ze strany Tesly skončily. Majiteli nepřišla ani varovná zpráva na telefon, zloděj se tak vlastně na místě mohl klidně a bez obav zdržet déle než pár desítek sekund. Nejspíš ale i on předpokládal, že na vykradení auta bude mít jen krátkou chvilku, během které mu nehrozí dopadení.
Tesla by měla na tuto událost urychleně zareagovat, než se informace o ní rozkřikne a zloději si z majitelů Cybetrucků začnou dělat dobrý den. Ostatně se sami níže podívejte, co se stalo, tohle byla docela snadná „práce”.



Tesla se u Cybertrucku pyšnila mj. jeho odolností proti útokům zvnějšku, boční okna jsou ale zjevně ještě větší slabinou, než se dosud zdálo. Foto: Tesla
Zdroj: Anuj Thakkar@Facebook
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nejnovější články
Toyota zakázala svému šéfovi, aby závodil pod její značkou, a tak s tím začal pod hlavičkou webu s ojetinami
před 9 hodinami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před 10 hodinami
Expert vychválil nenáviděný typ automatu, prý je geniální. Přízeň nadšenců tím nezíská ani jemu, ani sobě
včera
Srovnejte si přepracovaný Mercedes třídy S W223 s jeho dosavadním provedením, je to nakonec takové zlepšení?
včera
Majitelé starších Tesel poznávají kruté ceny náhrad za odešlé baterie, hodnotu zbytku auta překonávají i několikanásobně
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
