Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly

Páteční odhalení Cybertrucku se Tesle obecně příliš nepovedlo a jeho symbolem se stala zpackaná prezentace odolných skel vozu. Právě jejich reputaci nyní zkouší Elon Musk napravit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly

24.11.2019 | Petr Miler

Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Páteční odhalení Cybertrucku se Tesle obecně příliš nepovedlo a jeho symbolem se stala zpackaná prezentace odolných skel vozu. Právě jejich reputaci nyní zkouší Elon Musk napravit.

O novém pick-upu Tesly se bude mluvit ještě dlouho. Ani nepamatujeme, kdy naposledy významná automobilka odhalila nový model, o kterém by tolik lidí bylo ochotno říci, že je nenapravitelně ošklivý, dost pravděpodobně se to v takové míře ještě nestalo. Vůz poskládaný téměř bez výjimky z rovných ploch karoserie vypadá vedle elegantních aut současnosti jako obluda z vesmíru a jen jeho odhalení se postaralo o poměrně dramatický propad ceny akcií Tesly během pátečního obchodování.

Jeho prezentaci tak nelze označit za povedenou. Publikum čekalo jiný vůz a výkon Elona Muska byl tradičně rozpačitý, tato role mu zkrátka nesedí. Symbolem zpackanosti celého odhalení se ale stalo ještě něco jiného. Ve všem, co má Tesla Cybertruck umět a čím dokáže zaujmout - ať už v pozitivní nebo negativní rovině - jde o prkotinu, přesto se jedná o moment, který si svět bude ještě dlouho pamatovat.

Přímo během živého přenosu se Elon Musk pokusil ukázat odolnost skel vozu tím, že na ně šéfdesignéra Tesly Franze von Holzhausena nechá hodit kovovou kouli. Podle svých pozdějších slov něco podobného zkoušeli mnohokrát s různými věcmi a sklo vždy vydrželo, ale co čert nechtěl, během prezentace se roztříštilo. Dvakrát.

Zjevně rozpačitý Musk moc nevěděl, co k tomu říci a několikrát konstatoval jen tolik, že koule alespoň neprolétla dovnitř. Jak jsme již zmínili, je to prkotina, Tesla Cybertruck není obrněné auto a od normálního vozu nikdo nečeká, že takové zacházení vydrží, Musk ale z nadstandardní odolnosti chtěl udělat výhodu a neuspěl. Zjevně mu to dál vrtá hlavou, a tak na Twitteru zveřejnil video z jiných von Holzhausenových pokusů o totéž s o poznání lepším výsledkem.

„Hodili jsme tu samou kouli na to samé sklo mnohokrát před prezentací a ani ho to neodřelo!” řekl šéf Tesly k druhému přiloženému videu níže na Twitteru. Sklo v tomto případě pochopitelně vydrželo, je ale otázkou, jestli zveřejnění podobných záběrů něčemu pomůže, nebo spíše připomene onen nepovedený moment z noci ze čtvrtka na pátek.

Čas ukáže, co na Cybertruck poví trh, my vzhledem k reakci publika zůstáváme přesvědčeni, že takové auto se nemůže stát masovou záležitostí. Opět Musk sice 48 hodin po odhalení konstatoval, že firma za tu dobu eviduje 146 tisíc zájemců, kteří v rámci jakési předobjednávky byli ochotni složit vratnou stodolarovou zálohu (což mimochodem samo o sobě znamená pro Teslu příjem asi 338 milionů Kč), mnoho fanoušků značky se ale na fórech pochlubilo tím, že provedli hned několik předobjednávek, aby automobilku povzbudili, jiní prostě jen využívají možnosti relativně levné rezervace bez jasného záměru auto koupit. Nepředpokládejme tedy, že by toto číslo reflektovalo reálný zájem. Nakonec, i o Model 3 mnohem lépe přijatý, více mainstreamový model projevilo takto zájem asi 500 tisíc lidí a Tesla jich do dnešního dne, tedy za dva roky výroby prodala asi 400 tisíc.


Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 1 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 01Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 2 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 02Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 3 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 03Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 4 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 04Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 5 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 05Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 6 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 06Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 7 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 07Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 8 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 08Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 9 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 09
Zpackanou páteční prezentaci Cybertrucku...

Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 10 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 10Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 11 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 11Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 12 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 12Elon Musk se pokouší napravit dojem ze zpackané prezentace pick-upu Tesly - 13 - Tesla Cybertruck zpackana prezentace 13
...se Elon Musk pokusil napravit dodatečně zveřejněným videem. Zda tím něčeho dosáhl, je otázkou

Zdroj: Elon Musk@Twitter

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.