Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky

Takováto místa dobře známe i od nás - obvykle slouží jako sklady či výrobní prostory s pár přilehlými kancelářemi. Tady ale někoho napadlo si z nich udělat spíše obří garáž s klubovnou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky

14.10.2019 | Mirek Mazal

Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky

/

Takováto místa dobře známe i od nás - obvykle slouží jako sklady či výrobní prostory s pár přilehlými kancelářemi. Tady ale někoho napadlo si z nich udělat spíše obří garáž s klubovnou.

Nizozemsko je automobilový ráj svého druhu. Snad v žádné jiné zemi nenajdeme tolik nemovitostí uzpůsobených motoristickému životu. Nejnovější důkaz ovšem není obvyklou nabídkou domu k prodeji, na první pohled to vlastně vůbec není místo, které by mělo automobilové nadšence zaujmout. Právě tím je ale pozoruhodné.

Realitní makléři začali nabízet k pronájmu jižně od Amsterdamu dedikovanou část velké průmyslové haly, kterých je na tomto místě k dispozici hned několik. V tomto případě ale bylo místo nafoceno ještě tak, jak je využíváno současným nájemcem. Na rozdíl od snad všech ostatních průmyslových objektů podobného ražení se jej chopil nutně bohatý nadšenec, který si z ní něj udělal dokonalou skrýš pro svá auta a motorky i s pozoruhodným zázemím.

Stojí v průmyslovém parku Honderdland blízko Maasdijku a jde o jeden velký prostor se dvěma mezipatry ve výšce tři a šest metrů. Hranatá stavba je zvenčí průmyslovou halou jako všechny ostatní, za velkými automatickými vraty se ale skrývá 272 metrů čtverečných volné plochy s dvojicí padesátimetrových pater.

Přízemí dosavadnímu nájemci sloužilo primárně jako parkoviště aut, z nichž už na místě zřejmě vidíme jen část. Dvě nadzemní části se zábradlím jsou dostupné výtahem, proto byla vyžita jako stanoviště pro jednostopé stroje - na fotkách pořád vidíme mimo jiné celou kolekci cenných Ducati.

Bylo by to i tak chladné místo, nebýt oddělené společenské části sloužící jako bar, jídelna, obývací pokoj či herna. O poznání útulnější zázemí obohacené o lahve kvalitního alkoholu sousedí s kulečníkovým koutem, odkud je výhled do celé svérázné garáže. K dispozici je i kompletní sociální zařízení, takže velký fanda by tu mohl případně i krátkodobě bydlet.

Proč současný uživatel prostor opouští, nevíme, musí to ale být bohatý člověk. Nejen kvůli tomu, co zde skladoval či ještě skladuje, ale i proto, že pronájem vychází na 2 850 Eur (73 700 Kč) bez DPH měsíčně - milion za rok tedy za tohle místo padne jako nic. Pro jiné lidi stižené automobilovým fanatismem, kteří nemají hluboko do kapsy, jistě zajímavá inspirace, kam a jak uskladnit své sbírky aut a motorek. Ani zloději tady cenné kolekce aut asi hledat nebudou. K dokonalosti chybí snad už jen tolik, aby místo „kóje” s číslem 394 šlo o tu vedlejší číslo 392...


Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky - 1 - Pronajem garaze se zamemim Holandsko 01Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky - 2 - Pronajem garaze se zamemim Holandsko 02Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky - 3 - Pronajem garaze se zamemim Holandsko 03Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky - 4 - Pronajem garaze se zamemim Holandsko 04Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky - 5 - Pronajem garaze se zamemim Holandsko 05Bohatý nadšenec si z průmyslové haly udělal dokonalou skrýš pro auta a motorky - 6 - Pronajem garaze se zamemim Holandsko 06
Zdánlivě tuctová nabídka průmyslové haly k pronájmu ukazuje, jak také může být takový prostor využit

Zdroj: Funda in Business

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše