Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč

Jak se dá očekávat, dodání auta v ceně stovek nových škodovek probíhá trochu jinak než dodání jedné nové Škody. Třeba už kvůli tomuto obřímu kovovému kufru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč

9.8.2019 | Mirek Mazal

Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč

/

Jak se dá očekávat, dodání auta v ceně stovek nových škodovek probíhá trochu jinak než dodání jedné nové Škody. Třeba už kvůli tomuto obřímu kovovému kufru.

Proslulý youtuber Shmee150 alias Tim Burton už nám ukázal spoustu věcí ze zákulisí automobilového světa a nyní přidal další. Využil pozvánky do dealerství Bugatti Broward na Floridě a natočil, jak probíhá dodání nového Chironu. V tomto případě navíc nešlo o „obyčejný” Chiron, ale o úplně první provedení verze Sport v limitované edici 110 ans Bugatti s prosklenou střechou Sky View pro americký trh.

Pod hedvábnou přikrývkou čekal na svoji chvíli slávy vůz vyvedený v relativně nenápadné stříbrné barvě Gris Rafale nazvané podle slavné francouzské stíhačky. Mnohovrstevný lak kontrastuje s balíčkem tmavých doplňků exteriéru. Neopomenutelnou doménou hypersportovního Bugatti jsou velká černá kola skrývající velké červené třmeny karbon-keramického brzdového systému. Tato verze jistě stála o hodně více než 76 milionů Kč, na které přijde Chiron Sport 110 ans základní specifikaci.

Tim dostal šanci strhnout celou plachtu a natočit i vnitřní prostor vozu. Interiér je čalouněn převážně černou kůží s výstředním prošíváním červeným stehem, rudou barvu mají i koberce či pásy dvoumístného kokpitu. Stejně jako u vnějších panelů karoserie nechybí uvnitř přiznaný karbon, ale zřejmě nejpozoruhodnějším prvkem je prosklená střecha se dvěma průhledy do nebe. Ve středové konzoli je vidět plaketa „110 ans Bugatti” dodávaná Chironům Sport na oslavu 110. výročí založení automobilky.

Specifikace vozu jistě neurazí, zajímavé ale je, že výrobce dodává extrémně výkonný stroj s velkou hliníkovou krabicí stylizovanou jako kufr. Materiál boxu i jeho obsah odpovídají specifikaci objednaného vozidla. Uvnitř se nachází lesklá karbonová skříňka, ve které najde každý majitel tři klíče - standardní, náhradní a k odemčení režimu dosažení maximální rychlosti. V útrobách je také flash disk s obrázky auta a na dně mají své místo papírové dokumenty zakoupeného stroje. Do hliníkové bedny se vejde i stylové zavazadlo s logem značky, krycí plachta, podložky na registrační značky anebo nabíječka k udržení auta živého v čele sbírky. Zkrátka kufr se vším důležitým.

Autor videa si dovolil (resp. mu jistě bylo dovoleno) vytáhnout standardní klíč a po další inspekci uvnitř Chironu nastartovat chraplající šestnáctiválec o výkonu 1 103 kW (1 500 koní) a 1 600 Nm. Limitovaná série Sport má jako bonus odlehčenou stavbu o 18 kilogramů. Maximální (ovšem stále elektronicky omezená) rychlost 420 km/h je dostupná po zasunutí druhého klíče mezi práh řidiče a jeho sportovní sedačku, jako tomu bylo u Veyronu.

Tim Burton je sám zvyklý na velmi drahá auta, přesto i na něj udělal dojem způsob, jakým Bugatti auta zákazníkům předává. A také kvalitní zpracování všech částí Chironu Sport. Uznal eleganci vybrané konfigurace, zatímco ukazoval servisní nářadí uložené v kufru hned vedle malého otvoru na drobná zavazadla. Na konci se věnoval ještě zmenšenině z Lega a dalším automobilům, které vedle Bugatti úplně zapadly - aby také ne, výjimečnější vůz abyste v nabídce současných automobilů pohledali.


Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 1 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 01Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 2 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 02Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 3 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 03Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 4 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 04Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 5 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 05Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 6 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 06Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 7 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 07Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 8 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 08Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 9 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 09Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 10 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 10Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 11 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 11Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 12 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 12Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 13 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 13Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 14 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 14Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 15 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 15Youtuber ukázal, co dostanete při předání nového Bugatti s cenou od 76 milionů Kč - 16 - Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti v USA 16
Tim Burton alias Shmee150 ukázal, jakým způsobem je zákazníků dodáno auto s cenou snadno atakující hranici 100 milionů Kč

Zdroj: Shmee150@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše