Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu

Cosi o italském šlendriánu napadne člověka při pohledu na fotky, které doprovází odhalení nejnovější Alfy Romeo. Před pár lety by takové rendery asi nikoho nedráždily, dnes jsou pěstí na oko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu

3.3.2020 | Petr Prokopec

Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cosi o italském šlendriánu napadne člověka při pohledu na fotky, které doprovází odhalení nejnovější Alfy Romeo. Před pár lety by takové rendery asi nikoho nedráždily, dnes jsou pěstí na oko.

O kvalitách vozů značky Alfa Romeo si každý může myslet, co chce. Jednu věc nicméně zpochybnit nelze, a tou je přitažlivost jejich designu. V posledních letech to platí především o sedanu Giulia, který by zejména německou konkurenci vzhledově zastínil i ve chvíli, když by jeho karoserie byla pokrytá blátem od podlahy až po střechu. Nyní se navíc Italové rozhodli všemu nasadit korunu a vyrukovali s novou limitovanou sérií GTA, jejíž součástí je také provedení GTAm. Přitom se ovšem dopustili nemalého faux pax, které na jejich novinku zbytečně vrhá negativní světlo ještě dříve, než ji začali prodávat.

Jde o první tři snímky v níže přiložené fotogalerii. Giulia GTAm na nich řádí na okruhu, což samozřejmě není nic špatného, pro závodní tratě ostatně tato verze byla zrozena. Ovšem problémem je, že nic z toho, co na snímcích vidíte, není reálné. Podobné vějičky se dnes nejen v automobilovém průmyslu používají běžně, ovšem kvalita, s jakou Italové přišli, se nevidí ani v několik let starých počítačových hrách. Kdyby si tedy Alfa Romeo podobné „opíjení rohlíkem“ odpustila, rozhodně by udělala lépe.

Zvláště proto, že hlavně ono provedení GTAm nikterak nepotřebuje uměle navyšovat přitažlivost. Stačí jen pohlédnout na mohutné zadní křídlo či 20palcová litá kola s centrální maticí, a rázem se většině lidí rozklepou kolena. Novinka toho přitom nabízí daleko více, neboť Alfa Romeo neponechala nedotčený jak exteriér, tak interiér, motorový prostor či podvozek. Využita přitom byla v hojné míře karbonová vlákna, což nakonec u této varianty vedlo ke 100kilové dietě a finální hmotnosti 1 520 kilogramů.

Zvnějšku vůz těží že spolupráce se závodním týmem Sauber F1, jenž ovlivnil nejen tvar zadních křídel, ale také předního aktivního spoileru. S pomocí modifikovaných prahů tak výrazně narostl přítlak, povšimnout si ale můžeme rovněž vystouplých zadních lemů. Za tím stojí rozšíření rozchodu kol, sada nových pružin, tlumičů a objímek pak sedan poslala o 50 milimetrů blíže k zemi. Již ve statickém stavu tak GTAm působí velmi agresivně, o to smutnější jsou ony nepovedené digitální hrátky.

Tuto sérii snímků ale již pusťme z hlavy, místo toho zamíříme pod kapotu. Přeplňovaný 2,9litrový šestiválec s kořeny u Ferrari se dočkal navýšení výkonu z 510 na 540 koní. Ty jsou navíc slyšitelné patřičně do dálky, neboť o působivý soundtrack se nově starý výfukový systém Akrapovič. Stovku Giulia GTAm zvládne při využití systému Launch Control již za 3,6 sekundy.

Přesunout se můžeme do kabiny, kde největší novinkou je integrace ochranné klece. Ta se nastěhovala na místo zadních sedadel, ovšem jen u oné extrémnější varianty GTAm. Giulia GTA je oproti tomu nadále čtyřmístná, přičemž byla více uzpůsobena každodennímu provozu. Na zádi proto chybí výrazné křídlo a lehce odlišný je i čelní spoiler, zatímco uvnitř je dále možné počítat jen se standardními pásy a nikoliv šestibodovými od firmy Sabelt.

Lze už jen dodat, že Alfa Romeo vyrobí celkově jen 500 exemplářů, přičemž je otázkou, kolik lidí sáhne po provedení GTA a kolik po extrémnější variantě GTAm. Nicméně kromě vozu mohou majitelé počítat také s kompletním závodním outfitem, neboť součástí balíčku je rovněž závodní helma Bell a kombinéza, rukavice a boty od Alpinestars. Dále nechybí potah od Goodwoolu, třešinkou na dortu je pak kurz sportovní jízdy v Alfa Romeo Driving Academy.


Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 1 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 01Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 2 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 02Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 3 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 03
Alfa Romeo Giulia GTAm se ukázala na opravdu tragických vizualizacích...

Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 4 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 04Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 5 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 05Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 6 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 06Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 7 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 07Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 8 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 08Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 9 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 09Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 10 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 10Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 11 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 11Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 12 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 12Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 13 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 13Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 14 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 14Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 15 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 15Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 16 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 16Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 17 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 17Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 18 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 18Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 19 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 19Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 20 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 20Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 21 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 21
...na reálných, maximálně upravených fotkách vypadá lépe

Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 22 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 22Alfa Romeo představila úžasnou novinku, zazdila ji příšernými fotkami z Photoshopu - 23 - Alfa Romeo Giulia GTA 2020 prvni sada 23
Kromě extrémní verze bude k mání i civilnější provedení GTA

Zdroj: Alfa Romeo

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše