Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub

Tanečky na kapitánském můstku lze provádět stejně dobře na dálnici jako uprostřed mořské laguny. Přitom není potřeba nikam přestupovat, tohle bizarní auto zvládá oba živly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub

12.8.2019 | Mirek Mazal

Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tanečky na kapitánském můstku lze provádět stejně dobře na dálnici jako uprostřed mořské laguny. Přitom není potřeba nikam přestupovat, tohle bizarní auto zvládá oba živly.

Stovky kilometrů od první písčité pláže západního pobřeží USA se prohání hybrid složený z automobilu a lodě. Nevaďan John Ortlieb provozuje křížence typického amerického pick-upu a výletní jachty. Na silnici vypadá hranatý Ford Ecoline jako podivný karavan, podobně i funguje, ale obytnou část lze spustit do vody a použít k plavbě.

Vůz si říká Boaterhome a nevznikl jen jeden jediný, jeho výrobce kdysi postavil 21 kusů. John energicky udržuje v provozu jeden z dochovaných kusů po svém otci. Nadšenec se snaží stále využívat všech předností, proto bere celou rodinu na výlety k moři se svým vlastním obojživelným obydlím.

Loď poskytuje zázemí posádce na silnici i ve vodě. Od řidiče Fordu jsou kajuty dostupné suchou nohou přes otevřený poklop na přídi jachty. Uvnitř mají všichni cestující obvyklé pohodlí, nechybí funkční kuchyňský kout s lednicí, koupelna, stolky, úložné prostory nebo rozkládací postele a sedací pohovky v jednom. Útulnou atmosféru dotváří koberce či dřevěné obložení.

Kapitán má své pracoviště vpředu vpravo po směru jízdy, respektive plavby. U kormidla jsou dostupné všechny standardní ovladače a informační budíky pro výlet do neznáma, John se pochlubil i hlasitou houkačkou a efektním podvodním osvětlením. Zhruba 75 % stavby je originál, zbytek doladil šikovný kutil podle vlastního plánu. Na dvorku mu stojí ještě jeden Boaterhome, který čeká na generální opravu.

John našel v autolodi smysl života, ale také slušnou obživu. Provozuschopnou verzi využívá ve volném čase, zároveň slouží jako řidič nájemců, kteří si Ford s vestavěnou lodí půjčují k příležitosti zažít netradiční oslavu na silnici i ve vodě. Boaterhome zastává roli automobilu, jachty občas i striptýzového klubu. Nakonec, podívejte se sami co všechno dovede.


Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 1 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 01Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 2 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 02Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 3 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 03Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 4 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 04Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 5 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 05Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 6 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 06Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 7 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 07Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 8 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 08Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 9 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 09Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 10 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 10Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 11 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 11Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 12 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 12Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 13 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 13Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 14 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 14Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 15 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 15Auto křížené s lodí skutečně jezdí i pluje, slouží také jako striptýzový klub - 16 - Boaterhome auto krizene s lodi foto 16
Americká dodávka je současně obytná loď, bizarnější přibižovadlo by člověk pohledal

Zdroj: Barcroft Cars@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše