Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich

Ford F-150 Raptor patří k nejmenším americkým pick-upům, přesto je to na evropské poměry obr. Vedle 911 se jeho pravé proporce vyjeví skvěle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich

28.9.2017 | Marek Bednář | 17 příspěvků

Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ford F-150 Raptor patří k nejmenším americkým pick-upům, přesto je to na evropské poměry obr. Vedle 911 se jeho pravé proporce vyjeví skvěle.

Existuje domněnka, že americká auta jsou velká. Existuje dokonce i předsudek, že americká auta jsou příliš velká. A pak existují lidé, kteří vědí, jak moc americká auta umí být velká, zejména jsou-li to pick-up trucky - u nás prakticky neznámá, v Americe ale velmi populární třída aut. Je velmi výjimečné zde nějaký spatřit a fotografie jejich skutečnou velikost obvykle nesvedou. Tyto jsou ale jiné.

Vidíme na nich stát Ford F-150 Raptor, ale není sám, jako měřítko zde posloužilo Porsche 911 997. F-150, ač nejmenší z rodiny F-Series (větší jsou F-250, 350 a 450 a pak jsou ještě F-650 a F-750, ale to jsou už opravdu náklaďáky), vypadá vedle 911 jako monstrum z jiného světa. Pravda, Raptor je oproti běžnému F-150 vizuálně svalnatější, jeho reálné proporce jsou ale jiné jen na výšku. A ve srovnání s 911, která není nijak velká, je to vážně obr.

Na fotkách také vidíme, jak nedostatečné jsou pro americký vůz evropské normy na velikost parkovacích míst. Už relativně široké 911 jsou docela „knap”, Raptor se ale do jednoho „chlívku” nevejde zdaleka. Možná i proto u nás tyto pick-up-trucky nevídáme, pro ty, kterým nejsou tolik známé americké automobilové reálie, jsou ale tyto fotka zajímavé i bez tohoto „objevu”. Podívejte se na ně...


Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 1 - ford raptor vs porsche 911 01Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 2 - ford raptor vs porsche 911 02Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 3 - ford raptor vs porsche 911 03Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 4 - ford raptor vs porsche 911 04Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 5 - ford raptor vs porsche 911 05Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 6 - ford raptor vs porsche 911 06Jak velké jsou americké pick-upy? Takto obří je ten nejmenší z nich - 7 - ford raptor vs porsche 911 07
Jedno z těchto aut umí létat po silnicích, druhé úplně stejně mimo ně. Spolu pak vyjeví hlavně monstrózní rozměry toho druhého..

Zdroj: Autojunk

Marek Bednář

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.