Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition

Britské kupé i kabrio dostaly do vínku posílený dvanáctiválec. Navíc je můžete osadit černými či kontrastně zbarvenými doplňky zvenčí i uvnitř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition

4.4.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britské kupé i kabrio dostaly do vínku posílený dvanáctiválec. Navíc je můžete osadit černými či kontrastně zbarvenými doplňky zvenčí i uvnitř.

Continental GT Speed není zrovna tím vozem, který bychom mohli označit za nepříliš výkonný či pomalý. Přesto se Bentley rozhodlo k menší modernizaci, která se dotýká zejména motorového prostoru. Zde najdeme i s příchodem nového modelového roku šestilitrový dvanáctiválec bi-turbo, ten však nově produkuje 642 koní a 840 Nm, tedy o 7 koní a 20 Nm více než dříve. Značka navíc dodává, že optimalizovala tlak turbodmychadel, načež je možné počítat s celou porcí točivého momentu a tedy i výkonu v pásmu od 2 000 do 5 000 otáček.

Tyto změny se podepsaly na jízdní dynamice, pročež zrychlení z klidu na stovku verze Speed zvládne již za 4,1 sekundy, tedy o desetinu dříve než předtím. Nejvyšší rychlost ovšem již zůstala na 331 km/h, v případě normované spotřeby je pak možné počítat s 14,6litrovým průměrem. Tím jsou ovšem mechanické změny u konce, v rámci vizuálních pak můžeme zmínit pouze příchod paketu Black Edition.

Tato sada doplňků byla dříve dostupná zejména u standardního Bentley Continental GT, nyní však lze černě lakované doplňky (jako třeba pozadí světlometů a rámy oken) spřáhnout i s nejrychlejší variantou. Zákazníci přitom mohou volit mezi kupé a kabrioletem i jakoukoliv barvou karoserie. Stejně tak mají k dispozici červeně či černě lakované brzdové třmeny vykukující zpoza 21palcových černých kol.

Aby toho nebylo málo, kryty zpětných zrcátek lze vyvést v barvě karoserie, zatímco pro čelní splitter, zadní difuzor a boční prahy můžete vybrat jeden z kontrastních odstínů (St. James' Red, Beluga, Hallmark či nová barva Cyber Yellow). Stejně zbarvený pak může být také interiér, který páruje uhlíková vlákna a kožené čalounění. Pro sedadla je pak určeno specifické prošívání Mulliner GT Design.

Bentley dodává, že regulérní Continental GT Speed i verze Black Edition jsou již k objednání u všech prodejců, přičemž dodávky odstartují v létě letošního roku. My pak jen dodáme, že v obou případech je možné sáhnout také po příplatkových karbon-keramických brzdách nebo audio systému Naim.


Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition - 1 - Bentley Continental GT Speed 2016 prvni foto 01Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition - 2 - Bentley Continental GT Speed 2016 prvni foto 02Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition - 3 - Bentley Continental GT Speed 2016 prvni foto 03Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition - 4 - Bentley Continental GT Speed 2016 prvni foto 04Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition - 5 - Bentley Continental GT Speed 2016 prvni foto 05Bentley Continental GT Speed 2016: nově se 642 koňmi a sadou Black Edition - 6 - Bentley Continental GT Speed 2016 prvni foto 06
Bentley Continental GT Speed nově dostalo 642 koní, k mání je také ve verzi Black Edition

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.