BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma

Představa, že ráno usednete do stejného auta jako o den dříve, ale k dispozici budete mít výbavu, o které se vám večer ani nezdálo, není vůbec špatná. Něco takového tento týden zažívají zákazníci BMW.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma

16.10.2020 | Petr Prokopec

BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma

/

Foto: BMW

Představa, že ráno usednete do stejného auta jako o den dříve, ale k dispozici budete mít výbavu, o které se vám večer ani nezdálo, není vůbec špatná. Něco takového tento týden zažívají zákazníci BMW.

Jednou z výhod Tesly je možnost aktualizace palubních systémů auta na dálku, něco takového ale dávno nenabízí sama. Umí to dne i některé nové Volkswageny či Škody a ještě o poznání dříve s tím začalo BMW. O jeho aktualizacích se obvykle nemluví, na tu poslední se ale rozhodla upozornit sama automobilka.

Mnichov totiž rozjel tu největší a nejrozsáhlejší ve své historii, která udělá ze spousty vozů o něco lépe vybavené zboží. Z kolika? Upgrade se týká přibližně 750 tisíc aut z celého světa, což je něco, na co si žádný jiný výrobce dosud netroufl.

Samotná modernizace přináší bez poplatku řadu nových výbavových prvků, které se dělí se na osm oblastí od navigace až třeba po schopnost aut říci majitelům, kde se nachází volné místo k zaparkování. V rámci navigace přitom automobilka nově nabízí trojici možností, z nichž BMW Maps pracuje na cloudové bázi a měla by nabízet mnohem více než druhé dvě zbývající, a sice Google Maps a Apple Maps. I v jejich případě ale došlo na inovace, nově jsou tak mapy integrované do head-up displeje a informačního displeje.

Další novinkou je systém Connected Parking, jenž nevyhledává pouze volná parkovací místa, ale zároveň poskytuje řidiči informace o tom, s jakou pravděpodobností dojde před jeho příjezdem k jejich obsazení. Zmínit lze rovněž technologii eDrive Zones, která plug-in hybridním modelům BMW oznámí, kdy je třeba automaticky přepnout pouze na elektrický pohon, aby lidé mohli do lokalit zapovězených spalovacím motorům. Zatím je ovšem tato funkce funkční pouze v Londýně a Birminghamu.

Jak jsme nicméně naznačili, novinek je ještě více. Zmínit je možné třeba vylepšené chytré otevírání víka zavazadelníku či vylepšené dobíjení. Asistenční systém pak dokáže rozpoznat, zda k němu promlouvá řidič či spolujezdec, a dle toho se na danou osobu zaměří. Kromě toho disponuje i novými pokyny, na povel tak zvládne i stáhnout okénka. A aby toho nebylo málo, můžete se jej dokonce zeptat na tipy, jak v rámci jízdy ponížit svou spotřebu.

Lze už jen dodat, že modernizace se týká všech aut vyrobených po roce 2018 a osazených posledním operačním systémem BMW. Instalace by přitom neměla zabrat více než dvacet minut, přičemž na německém trhu bude upgrade dostupný od 19. října. Další trhy pak budou navazovat, jakkoliv BMW zmiňuje i možnost drobného zpoždění v důsledku stávající pandemické situace. Na koronavirus jsou totiž zjevně i online modernizace krátké.


BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 1 - BMW online modernizace 2020 rijen 01BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 2 - BMW online modernizace 2020 rijen 02BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 3 - BMW online modernizace 2020 rijen 03BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 4 - BMW online modernizace 2020 rijen 04BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 5 - BMW online modernizace 2020 rijen 05BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 6 - BMW online modernizace 2020 rijen 06BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 7 - BMW online modernizace 2020 rijen 07BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 8 - BMW online modernizace 2020 rijen 08BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 9 - BMW online modernizace 2020 rijen 09BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 10 - BMW online modernizace 2020 rijen 10BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 11 - BMW online modernizace 2020 rijen 11BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 12 - BMW online modernizace 2020 rijen 12BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 13 - BMW online modernizace 2020 rijen 13BMW na dálku přidá do 750 tisíc aut svých zákazníků spoustu nové výbavy zdarma - 14 - BMW online modernizace 2020 rijen 14
BMW příchází s online modernizací svých aut, která zhruba 750 tisícům vozů dodá řadu nových výbavových prvků. Je to dosud nejrozsáhlejší počin svého druhu. Foto: BMW

Zdroj: BMW

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše