BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly

Jakkoli se mohlo zdát absurdní, že by na novém sportovním kupé a možná i sedanu mohly skončit tak prapodivně střižené ledvinky, teď se právě ty staly realitou. BMW poprvé ukázalo novou M4 v závodním hávu s novým designem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly

13.12.2019 | Mirek Mazal

BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jakkoli se mohlo zdát absurdní, že by na novém sportovním kupé a možná i sedanu mohly skončit tak prapodivně střižené ledvinky, teď se právě ty staly realitou. BMW poprvé ukázalo novou M4 v závodním hávu s novým designem.

Už dřívější spekulace pravidelně skloňovaly možnost evoluce typických ledvinek čelních partií BMW do podoby vertikálních větracích otvorů natažených od lemu kapoty až po čelní splitter. Inovované mřížky chladiče vypadaly od počátku podivně, asi jako bobří zuby, proto o reálném nasazení tak kontroverzního prvku mnozí pochybovali. Teď už je ale jasné, že tento element bude skutečně patřit přídi modelu M4 a zřejmě i nové M3.

Potvrzovala to už nedávná ilustrace závodní M4 GT3 a právě tu si nyní můžeme prohlédnout na prvních oficiálních záběrech. Vůz nezabírají zpříma, a tak se nová maska chladiče nezdá být až tak výrazná. Dřívější ilustrace, které její tvar trefily téměř na sto procent, se starají o poněkud rozpačitější dojem.

Zveřejněné záběry provází informace, že závodní provedení pro adekvátní okruhové seriály bude svou podobou co nejvěrnější své silniční předloze, takže nečekejme, že bychom se takového vzezření dočkali jen na okruzích. Toto je zkrátka jen trochu přiostřená nová M4.

Ačkoli BMW odhaluje závodní provedení už nyní, na zahájení prodejů silniční verze si ještě počkáme. První zákazníci se mají dočkat až na začátku roku 2021, a to nejen v případě ostrého kupé M4, ale i u sedanu M3. Oba vozy budou jistě prodávány hlavně s pohonem všech kol a automatem, slabší typ by měl dostat volitelně manuální převodovku a pohon zadní nápravy.


BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 1 - BMW M4 GT3 2022 oficialni ilustrace dalsi 01BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 2 - BMW M4 GT3 2022 oficialni ilustrace dalsi 02
BMW oficiálně odhalilo novou M4 GT3 a s ní i její bizarní bobří ledvinky

BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 3 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 01BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 4 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 02
Uniklé snímky z továrny jsou definitivně autentické...

BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 5 - BMW Concept 4 2019 prvni sada 27BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 6 - BMW Concept 4 2019 prvni sada 28BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 7 - BMW Concept 4 2019 prvni sada 29BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 8 - BMW Concept 4 2019 prvni sada 30BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 9 - BMW Concept 4 2019 prvni sada 31BMW poprvé oficiálně ukázalo bobří příď nové M4, ilustrace bohužel nepřeháněly - 10 - BMW M4 2020 ilustrace dalsi 01
...a ilustrace možné podoby nebyly daleko od pravdy už dávno před oficiálním odhalením jakýchkoli náznaků

Zdroje: BMW, Bimmerpost

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.