Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak

Humbuk okolo nového nejdražšího auta světa, které se dostane do rukou jedinému člověku na celé zemi, přiměl Bugatti k tomu, aby nabídlo levnější alternativu. I ta ohromí ponurou krásou, vyjde ale na „pouhých” 77 milionů Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak

30.11.2019 | Petr Miler

Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Humbuk okolo nového nejdražšího auta světa, které se dostane do rukou jedinému člověku na celé zemi, přiměl Bugatti k tomu, aby nabídlo levnější alternativu. I ta ohromí ponurou krásou, vyjde ale na „pouhých” 77 milionů Kč.

Obyčejný člověk od určité chvíle nerozlišuje různé stupně bohatství. Milion korun je pro něj hodně, desítky nebo stovky milionů nepředstavitelně mnoho a cokoli od miliardy výš absurdní bohatství, které se pomalu nedá utratit. I v těchto sférách ale existují lidé, kteří si něco mohou dovolit a něco ne.

Pokud jde o nejdražší nové auto světa, jehož cena dle aktuálního kurzu odpovídá 433 milionům Kč, jde o hračku pro absolutní světovou smetánku. Nestačí mít miliardu nebo dvě, ani takoví lidé neinvestují desítky procent svého bohatství do jediné věci, natož pak do auta. Tento stroj si nejspíše pořídí někdo, kdo se ohání stovkami miliard a nesmí jít o do jisté míry virtuální jmění v podobě hodnoty svého jména či čehokoli podobného, ale likvidní majetek nebo likviditu samu. V tomto ohledu není divu, že se jakožto o kupci hovoří o saúdském princi, ani většina klientů molsheimského výrobce na takové auto prostě nemá.

I méně majetní zákazníci Bugatti ovšem touží po něčem podobném a právě těm se automobilka rozhodla vyjít vstříc. Nejde o Bugatti La Voiture Noire, ale Bugatti Chiron Edition Noire, které též sází na černou barvu. Autu je vlastní vnější provedení v nelakovaném karbonu, které může nabrat dvou podob - Noire Sportive nebo Noire Élégance, kdy první je lakované matně a druhé leskle. Obě připomínají přízrak na kolech, zejména ta matná.

Do interiéru zatím nevidíme, Bugatii ale říká, že se jím nese stejně černé téma kombinované s hliníkovými a karbonovými prvky, doplněné o loga speciálního provedení. Technicky vůz zůstává Chironem Sport, který je o 18 kg lehčí než výchozí provedení a pracuje se stejnými 1 500 koňmi výkonu. Kdo by se zlobil.

Normálně se na Chiron čeká roky, pokud se ale někdo nyní rozhodne pro jeho černou edici, dostane vůz už v druhém čtvrtletí roku 2020. Pochopitelně ne zdarma - vůz začíná s cenou na rovných 3 milionech Eur, tedy asi 77 milionech Kč. Oproti „standardnímu” Chironu Sport se jedná o příplatek 350 tisíc Eur, tedy asi 9 milionů Kč. To se člověk skoro nediví, že si automobilka s výrobou přichvátne - krom pár vizuálních změn, pocitu z vlastnictví jednoho z pouze 20 vyrobených aut tohoto ražení a formální blízkosti La Voiture Noire toho Chiron Edition Noire zase tak moc nenabízí.


Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 1 - Bugatti Chiron Sport Edition Noire 01Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 2 - Bugatti Chiron Sport Edition Noire 02
Bugatti Chiron Edition Noire je specialita inspirovaná nejdražším novým autem světa. Za 77 milionů Kč základní ceny se moc dostupnou nezdá...

Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 3 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 07Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 4 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 08Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 5 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 09Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 6 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 10Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 7 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 11Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 8 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 12Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 9 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 13Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 10 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 14Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 11 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 15Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 12 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 16Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 13 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 17Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 14 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 18Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 15 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 19Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 16 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 20Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 17 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 21Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 18 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 22Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 19 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 23Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 20 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 24Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 21 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 25Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 22 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 26Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 23 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 27Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 24 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 28Bugatti odhalilo „levnou” alternativu k nejdražšímu autu světa, je jako přízrak - 25 - Bugatti La Voiture Noire 2019 prvni sada 29
...oproti originálu za 433 milionů je to ale svým zůsobem láce

Zdroj: Bugatti

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše