Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí

Není to vyloženě kopie, více než inspirace německým bestsellerem je ale zřejmá, podobná je nakonec i velikost. V případě cen ale už narazíme na velké rozdíly a Číňan umí bodovat i elektronikou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí

13.9.2020 | Petr Prokopec

Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí

/

Foto: Changan

Není to vyloženě kopie, více než inspirace německým bestsellerem je ale zřejmá, podobná je nakonec i velikost. V případě cen ale už narazíme na velké rozdíly a Číňan umí bodovat i elektronikou.

Čínská automobilka Changan začíná být v Evropě velmi aktivní, i když zatím se činí pouze v Rusku. To ji má posloužit jako vstupní brána ve výpadech dále na západ a minimálně z jeho aktivity z poslední doby se zdá, že Changan je na dobývání Evropy připraven dobře. Dokazuje to svými novými modely CS85 Coupe a CS95, ke kterým se letos přidává i modernizovaný CS35 Plus.

Zatímco výše zmíněné vozy představují pro Changan vrchol nabídky, inovovaný CS35 Plus útočí spíše na nižší patra trhu. Oproti staršímu CS35 byl prodloužen o 165 milimetrů a na délku tedy měří 4 335 mm. To je jen o chlup méně než v případě Volkswagenu Tiguan, který nezmiňujeme náhodou, neboť zvenčí si nelze nevšimnou značné vizuální podobnosti, zejména pak v případě čelních partií.

Jenže zatímco Tiguan u nás startuje na 689 900 Kč a v Rusku v provedení před faceliftem na 1 759 000 rublech, za jeho čínského následovatele dáte v Rusku jen 969 900 rublů, tedy ani ne 291 tisíc Kč. Rozdíl v ceně je tedy enormní, přitom ani technicky není CS35 Plus nezajímavý.

Pohání jej v základu atmosférická jedna-šestka naladěná na 128 koní, Tiguan pracuje s jedna-pětkou se 130 koňmi. Motor je možné spojit s pětistupňovým manuálem nebo šestistupňovým automatem Aisin. Od hnacího ústrojí se můžeme přesunout k podvozku, který vpředu používá vzpěr McPherson a vzadu jednoduchou torzní příčku. Veškerý výkon přitom míří dopředu, zákazníci přitom mohou vybírat mezi 16-, 17- či dokonce až 18palcovými litými koly. Kotoučové brzdy ale dostanou ve všech rozích, což u čínských vozů nebývá obvyklé - povětšinou totiž vzadu pracují levnější a méně složité bubny.

Uvnitř je možné již v základu počítat se dvěma airbagy, klimatizací či multimediálním systémem, který doprovází 10,25palcová obrazovka s rozlišením 1 920 x 720 pixelů. Pokud pak v rámci výbavy zamíříte výše, dočkáte se třeba bezklíčového vstupu a startování, zpětné kamery nebo elektrického ovládání sedadla řidiče a střešního okna. Zajímavostí je i možnost dálkového startování přes mobilní aplikaci a hlavní novinkou, kterou přinesla letošní modernizace, je unikátní funkce, kterou neznáme ani z mnohem dražších aut.

Jde o displej před spolujezdcem, který už nějaký ten pátek vídáme třeba ve Ferrari, ani v těch ale neumí to, co v tomto Changanu. Zde je dotykový a umožňuje spolujezdci ovládat multimediální systém vozu bez toho, aniž by sahal do výhledu řidiče, který na prostřední obrazovce může sledovat třeba navigaci. V takovém případě ale zapomeňte na zmíněnou startovní cenu - dobře vybavený CS35 Plus přijde i s automatem nejméně na 1 179 900 rublů, což je ale pořád pěkných 353 tisíc Kč.

Jak jsme tedy zmínili již v úvodu, Changan je na dobývání Evropy připraven a pokud by podobné ceny udržel i v západnějších cípech Evropy, jistě by to rychle smazalo předsudky a nahnalo zákazníky do čínských showroomů. Uvidíme, jak se levné novince povede v Rusku - v první polovině letošního roku oslovil tento model ještě před modernizací něco přes 1 200 Rusů, což nezní jako moc, je to ale o hodně více než dříve. Loni za celý rok si CS35 koupilo jen 903 zákazníků.


Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 1 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 01Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 2 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 02Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 3 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 03Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 4 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 04Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 5 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 05Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 6 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 06Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 7 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 07Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 8 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 08Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 9 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 09Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 10 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 11Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 11 - Changan CS 35 Plus 2019 prvni sada 12Číňané v Evropě prodávají napodobeninu VW Tiguan, je výrazně levnější i s unikátní funkcí - 12 - Changan CS35 Plus 2020 prvni 01
Changan CS35 Plus modelového roku 2020 dorazil do Ruska se zajímavou novou výbavou i atraktivní cenovkou. Foto: Changan

Zdroj: Changan

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše