Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4

DS4 Racing je skutečností. Citroën jej zatím neodhalil, nám se ale podařilo získat hned několik snímků, které jej zachycují v celé kráse.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4

23.2.2012 | Petr Miler | 4 příspěvky

Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

DS4 Racing je skutečností. Citroën jej zatím neodhalil, nám se ale podařilo získat hned několik snímků, které jej zachycují v celé kráse.

Tip: Přečtěte si již oficiální představení ostré „dées-čtyřky”.

Citroën DS4 se poprvé představil světu již skoro před dvěma léty a nějaký ten pátek je k mání i u nás. Nevíme, jestli automobilka hodnotí jeho dosavadní přítomnost na trhu jak úspěšnou, jeho image se ale každopádně rozhodla pozvednout ostrým provedením Racing neboli R.

Že automobilka možná takový vůz chystá napověděly loňské špionážní fotky, tehdy ale vůbec nebylo jisté, jestli jde o dílo automobilky, nebo jen výraznou úpravu nadšeného majitele DS4. Teď už není o čem pochybovat - do rukou se nám dostaly stoprocentně autentické snímky vozu, který se ukáže v březnu na ženevském autosalonu.

Nevíme zatím, jestli jej Citroën bude prezentovat jako koncept, nebo rovnou jako produkční verzi, tak či onak ale příliš nepochybujeme o tom, že jej hodlá dostat do výroby, třebaže jen v omezené sérii jako u DS3 Racing. První fotky ukazují, že „eRko” bude dosti výrazně posláno k zemi, dostane mohutnější nárazníky, velká kola a nástavce na blatníky, které ale zřejmě více než vizuální rozšíření zajistí další zakrytí prostoru mezi koly a podběhy.

Dosud ti nejnáročnější mohli sáhnout po loni testované verzi 1,6 THP s 200 koňmi pod kapotou, Racing nabídne ještě víc. Přesné technické specifikace zatím neznáme, jisté ale je, že ostré provedení dostane pod kapotu tentýž motor vyladěný na rovných 260 koní. Jak se bude chovat je otázkou, minimálně dynamické parametry by měl vozu dodat více než dobré.

Dalšími detaily nemůžeme sloužit, nepochybujeme ale o tom, že oficiální představení vozu je na spadnutí. S ním nám Citroën jistě řekne více a my vám to nebudeme tajit.


Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4 - 1 - Citroen DS4-R unik 01Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4 - 2 - Citroen DS4-R unik 02Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4 - 3 - Citroen DS4-R unik 03Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4 - 4 - Citroen DS4-R unik 04Citroën DS4 R: unikly oficiální fotky ostré DS4 - 5 - Citroen DS4-R unik 05
DS4 R nebyl jen snem nadšeného příznivce Citroënu, půjde o zřejmě největší ženevskou novinku francouzské automobilky

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše