Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy

(+ video) Jako Vanda Dendrobium se v Palexpu ukáže futuristický sporťák. Naopak Retro vzhledem se prezentuje cosi jménem Eadon Green Black Cuillin.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy

21.1.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Jako Vanda Dendrobium se v Palexpu ukáže futuristický sporťák. Naopak Retro vzhledem se prezentuje cosi jménem Eadon Green Black Cuillin.

Ženevský autosalon letos odstartuje 7. března. Do prvního novinářského dne nám tak zbývá zhruba měsíc a půl, řada automobilek ale samozřejmě své novinky již virtuálně představila. Naposledy to byl Opel Crossland X, mimo německý crossover ovšem na výstaviště Palexpo dorazí třeba Pagani Huyara Roadster. Dále pak můžeme oznámit debut hned dvou novinek zcela neznámých firem.

Prvním „pánem na holení“ je elektrický supersport ze Singapuru, který dostal poměrně krkolomný název Dendrobium. Pokud byste čekali inspiraci některým dávno vyhynulým dinosaurem, jste na omylu - značka s podobně divným jménem Vanda, která za vozem stojí, zmiňuje specifickou odrůdu orchideje, která roste právě v Singapuru. Její okvětní lístky totiž má vůz připomínat, jakmile otevře dveře a střechu.

Stranou těchto prvků, které lze ovládat zcela automaticky, nese Dendrobium zcela jasný odkaz na monoposty Formule 1. Blatníky se totiž zdají být zcela separovány od kokpitu, vpředu pak najdeme stabilizátory s integrovanými světlomety a vzadu enormní křídlo. Vše přitom bylo přísně podřízeno aerodynamice, což není překvapivé s ohledem na pohonné ústrojí či spolupracující firmu.

Vanda se totiž při tvorbě své novinky (nejde o prvotinu, firma totiž již má zajetý byznys s elektrickými skútry či dodávkami) spojila se společností Williams Advanced Engineering. De facto tak má k dispozici expertízu F1, pročež se s ohledem na zázemí značky nelze divit tomu, že Dendrobium používá ke svému pohonu elektrické ústrojí. To má přitom produkovat 1 500 koní.

Se zmíněným výkonem by elektrický supersport měl zvládat zrychlení z klidu na stovku za 2,6 sekundy, to je ale víceméně poslední informace, kterou máme aktuálně k mání. Dále totiž firma již jen zmiňuje, že do interiéru se nastěhuje kožené čalounění skotské firmy Bridge of Weir. My se tedy můžeme přesunout k další novince, která taktéž zaujme hlavně názvem.

Jako Black Cuillin se nám totiž v Ženevě představí konkurence pro Morgan. Vůz přitom odkazuje na pohoří na ostrově Skye, pročež asi nepřekvapí britské kořeny značky Eadon Green, jenž za novinkou stojí. Tuto automobilku přitom 14. prosince založil Felix Eaton, jehož příjmení se evidentně dostalo i do názvu firmy. Slůvko „Green“ pak může vést k alternativnímu pohonu.

Zda ovšem Black Cuillin bude elektromobilem, plug-in hybridem či vsadí na klasické spalovací ústrojí, to je nyní sporné. Firma totiž prozatím oficiálně zveřejnila pouze siluetu novinky. Mimo to ovšem z evropského patentového úřadu prosákly na internet ilustrace, které nám toho odhalují trochu více. Jelikož jsou registrovány právě na Eatona, je jasné, že jde právě o tuto novinku.

Počítat tedy můžeme s retro vzhledem, který nejspíše doprovodí „sebevražedné“ dveře. O interiéru lze maximálně spekulovat, nicméně také v tomto případě očekáváme kožené čalounění. Doplní je nejspíše moderní systémy, byť také v případě jejich ovládání lze čekat tlačítka ve starodávném stylu. Vše pak okoření patřičně vysoká cena.


Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 1 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 02Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 2 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 03Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 3 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 01Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 4 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 04Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 5 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 05Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 6 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 06
Vanda Dendrobium bude elektrickým supersportem ze Singapuru

Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 7 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 07
Za názvem Eadon Green Black Cuillin se skrývá konkurence Morganu...

Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 8 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 08Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 9 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 09Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 10 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 10Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 11 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 11Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 12 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 12Do Ženevy míří dvojice zcela neznámých aut, zaujmout chtějí divnými názvy - 13 - Dendrobium a Black Cuillin 2017 teaser 13
...jejíž tvary nejspíše prosákly online z evropského patentového úřadu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše