Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu

Dodge Journey na světě je již nějaký ten pátek, automobilka mu tedy pro rok 2014 nadělila nový vzhled. Pod kapotou je ale vše při starém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu

3.2.2014 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dodge Journey na světě je již nějaký ten pátek, automobilka mu tedy pro rok 2014 nadělila nový vzhled. Pod kapotou je ale vše při starém.

Automobilka Dodge odhalila novou verzi svého SUV Journey, které u nás známe jako Fiat Freemont. Journey Crossroad, jak se nová verze jmenuje, dostal několik úprav, které mu dodávají trochu drsnější vzhled. Pod kapotou však všechno zůstalo beze změn.

Zvenčí přibyl lesklá černá přední maska a rámy světel do mlhy, hlavní světlomety také dostaly černé detaily a zadní světla jsou zatmavená. Ližiny na střeše jsou vyvedeny v platinovém chromu, vůz dostal nová devatenáctipalcová kola designu Hyper Black, nárazníky dostaly imitace ochranných rámů a přibyly také nástavce prahů, které nejspíš mají připomínat postranní nášlapy.

Interiér také doznal změn, nové je například černé kožené čalounění se světle šedým prošíváním. Takto jsou čalouněné i výplně dveří a přední středová loketní opěrka a kůže se dostala i na volant a volič automatické převodovky. Palubní deska má detaily v provedení Liquid Graphite, zmiňme například širokou křivku táhnoucí se přes celou její šíři. Ve standardu bude u této verze také systém Dodge uConnect s 8,4" dotykovou obrazovkou, elektrická přední sedadla a spolujezdcovo zcela sklopné s přihrádkou pod sedákem.

Jak již bylo zmíněno, pod kapotou zůstává všechno při starém. Američané si do Dodge Journey mohou vybrat buď 2,4litrový čtyřválec o výkonu 170 koní, který přes čtyřstupňovou (ano, vážně jen čtyřstupňovou) automatickou převodovkou pohání přední kola a papírově mu má stačit 9 litrů benzínu na 100 km. Druhou volbou je šestiválec Pentastar o objemu 3,6 litru o 276 koních, který může hnát přední nebo všechna kola přes automatický šestikvalt a teoreticky si řekne o 9,4 litru paliva na 100 km.

Nehledejte čtyřstupňový automat na stránkách Fiatu, nenajdete ho. 2,4litrový čtyřválec se u nás z pochopitelných důvodů nabízí s šestistupňovou manuální převodovkou. V nabídce také najdete dva diesely. Zda se k nám dostane i verze Crossroad, není jisté. Oficiální představení Dodge Journey v této verzi čekejme na autosalonu v Chicagu příští týden, dozvíme se tam nejspíš i ceny a možná také, proč se jmenuje po křižovatce.


Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 1 - 2014 dodge journey crossroad 01Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 2 - 2014 dodge journey crossroad 02Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 3 - 2014 dodge journey crossroad 03Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 4 - 2014 dodge journey crossroad 04Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 5 - 2014 dodge journey crossroad 05Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 6 - 2014 dodge journey crossroad 05aDodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 7 - 2014 dodge journey crossroad 05bDodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 8 - 2014 dodge journey crossroad 05cDodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 9 - 2014 dodge journey crossroad 06Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 10 - 2014 dodge journey crossroad 07Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 11 - 2014 dodge journey crossroad 08Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 12 - 2014 dodge journey crossroad 09Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 13 - 2014 dodge journey crossroad 10Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 14 - 2014 dodge journey crossroad 11Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 15 - 2014 dodge journey crossroad 12Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 16 - 2014 dodge journey crossroad 13Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 17 - 2014 dodge journey crossroad 14Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 18 - 2014 dodge journey crossroad 15Dodge Journey Crossroad: drsnější Fiat Freemont se ukáže v Chicagu - 19 - 2014 dodge journey crossroad 16
Dodge Journey Crossroad dostal trochu drsnější vzhled, pod kapotou ale změny nečekejte

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše