Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze

Již tak početná rodina novodobých italských pětistovek se dále množí. Pochybnosti už nemusíme mít ani o vzhledu sériového Fiatu 500XL.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze

12.8.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Již tak početná rodina novodobých italských pětistovek se dále množí. Pochybnosti už nemusíme mít ani o vzhledu sériového Fiatu 500XL.

Pokud máte pocit, že se v poslední době s dalšími verzemi Fiatu 500 roztrhl pytel, tak máte sakra pravdu. K již existujícím provedením 500 a 500C se nedávno přidala i větší 500L, Fiat se netají ani crossoverem 500X a při testech (no spíše při tlačení...) byl přistižen elektrický 500E. Ale ani to není a nebude všechno, do výroby se totiž chystá i sedmimístná verze 500XL.

Na místě dozajista je položit otázku, co má sedm míst k sezení společného s původními ideály cinquecenta, ale na tu dnes asi odpověď nenajdeme. Hledat už jsme přitom mohli déle, neboť znovu přímo Fiat existenci úvah o „dvakrát prodloužené” verzi v minulosti více než nastínil. Teď už si ale můžeme být prakticky jisti tím, jak bude vůz vypadat, až někdy příští rok vyjede na silnice. Automobilka si totiž nechala patentovat jeho produkční vzhled.

Více než další slova tak řeknou přiložené snímky zachycující právě nákresy přihlášené na patentovém úřadě, které se nám podařilo získat. Zjevné je z nich i to, že vůz bude v prodeji také v USA, neboť hned vozu na prvním obrázku je vlastní mírně modifikovaná příď americké verze (nejsnáze si všimnete jiného řešení prostoru pro registrační značku). Jestli se vám takový Fiat zamlouvá, nebo nikoli, to necháme na vašem zvážení, vyhnout se mu už ale půjde jen obtížně.

O technice tohoto automobilového Buda Spencera alias Carla Pedersoliho můžeme do značné míry jen spekulovat. Už z minulosti ale víme, že Fiat 500 Extra Large by měl být oproti zmiňované verzi 500L delší o přibližně 25 centimetrů a skutečnou nabídnout sedm míst pro cestující - třetí řada sedadel má být zapuštěna do podlahy zavazadelníku.

Podvozek bude dozajista převzal z „eLka”, motorizace by se ale mohly dočkat menší vzpruhy - nejvýše 105 koní z benzinového TwinAiru by asi se sedmi cestujícími na palubě moc nezahýbalo a docela bychom si tak vsadili na použití většího turba 1,4. Ale to všechno se teprve uvidí, vzhled vozu je jasnou záležitostí již nyní.


Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 1 - Fiat 500 XL patentove unik 01Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 2 - Fiat 500 XL patentove unik 02Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 3 - Fiat 500 XL patentove unik 03Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 4 - Fiat 500 XL patentove unik 04Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 5 - Fiat 500 XL patentove unik 05Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 6 - Fiat 500 XL patentove unik 06Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 7 - Fiat 500 XL patentove unik 07Fiat 500XL: unikly patentové snímky sériové verze - 8 - Fiat 500 XL patentove unik 08
Uniklé patentové snímky odhalují ze vzhledu Fiatu 500 XL úplně vše, včetně specifik přídě americké verze

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.