Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu

Už jsme viděli různě promyšlená pojízdná obydlí, málokteré ale v kombinaci flexibility a luxusu zachází tak daleko, jako toto německé dílo. Do budoucna má disponovat i čímsi jako garáží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu

22.7.2021 | Petr Prokopec

Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu

/

Foto: Alphavan

Už jsme viděli různě promyšlená pojízdná obydlí, málokteré ale v kombinaci flexibility a luxusu zachází tak daleko, jako toto německé dílo. Do budoucna má disponovat i čímsi jako garáží.

První generace Mercedesu Sprinter dorazila na trh již v roce 1995. Zákazníci tehdy mohli volit mezi klasickou dodávkou a minibusem, v případě druhé generace pak byl k dispozici i pohon všech kol. Po této technice klientela může sáhnout i nyní, stejně jako má nadále k dispozici užitkovou nebo osobní verzi. Pokud ovšem zákazníci zatoužili po provedení, které by jim suplovalo jejich vlastní domov, měli u třícípé hvězdy smůlu. Právě tuhle hozenou rukavici ale zvedla firma Alphavan.

Německá společnost se rozhodla přepracovat Sprinter na obytný vůz, přičemž zavrhla jakékoliv snahy o základní úrovně výbavy. Místo toho tu máme jedinou dostupnou variantu Premium Line, která z dodávky dělá opravdu luxusní domov. A navíc velmi flexibilní i prostorný, neboť díky zvednuté střeše linie stropu narostla takřka na tři metry. Alphavan proto mohl sáhnout po patře, které se nachází v zadní části vozu a jež hostí dvoupostel pro rodiče. Jejich ratolestem je pak určena polohovatelná matrace vzadu.

Právě nemalá přizpůsobivost je jednou z největších výhod novinky. Pokud ona postel pro děti není třeba, je možné celý prostor okamžitě překonvertovat na rozměrný zavazadelník, do kterého se vejde hned několik jízdních kol. V koupelně vás pak na první pohled čeká jen záchod a sprchový kout, mimo ně je ovšem k dispozici u umývadlo. To se ovšem při celkové očistě těla nebo naopak při vykonávání potřeby může zcela skrýt do stěny. Baterie tak z těchto důvodů má právě i sprchovací hlavici.

Přesunout se můžeme do přední části, která je zasvěcena kuchyňce a jídelně. Nechybí indukční varná deska, dřez z nerezové oceli nebo 90litrová lednička. Nad ní se pak nachází 22palcová televize, která je upevněna na otočném rámu. Není tedy podstatné, zda se chystáte ke spánku či obědu, svůj oblíbený film či seriál můžete sledovat z jakéhokoliv úhlu. Jít navíc může i o mládeži nepřístupné pořady, neboť „dětský pokojíček“ se nachází až za dveřmi.

Upravený Mercedes má na délku 7,36 metru a kromě již zmíněného disponuje 90litrovou nádrží na pitnou vodu, 11litrovým bojlerem nebo 80litrovou nádrží na užitkovou vodu. Pohon pak má na starosti turbodiesel naladěný na 190 koní, které roztáčí zadní nápravu. Nově je ale možné zvolit i pohon 4x4, v takové chvíli nicméně cena 155 000 Eur (cca 3,97 milionu Kč) vzrůstá o dalších 9 017 Eur (231 tisíc Kč).

Příplatková je pak i zmiňovaná druhá matrace pro dětskou posádku, stejně jako si zákazníci mohou dopřát ještě stůl a židle na venkovní sezení, tažné zařízení nebo specifické koberečky. Tím je ale výčet doplňkové výbavy u konce, do budoucna ovšem Němci hodlají přijít ještě s příplatkovým elektrickým skútrem. Ten se pochopitelně vejde dozadu i vedle jízdních kol, tento prostor tak nakonec může suplovat i garáž.


Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 1 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 01Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 2 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 02Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 3 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 03Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 4 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 04Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 5 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 05Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 6 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 06Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 7 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 07Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 8 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 08Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 9 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 09Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 10 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 10Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 11 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 11Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 12 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 12Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 13 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 13Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 14 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 14Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 15 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 15Firma prodává neskutečně promyšlený dům na kolech, luxusně ubytuje i velkou rodinu - 16 - Mercedes-Benz Sprinter Alphavan 2021 prvni sada 16
Německá společnost Alphavan přepracovala Mercedes-Benz Spinter na luxusní mobilní domov, zákazníci ovšem musí počítat i s nemalou startovní cenou. Foto: Alphavan

Zdroj: Alphavan

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše