Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem

Další z očekávaných pařížských novinek je na světě. Podle všeho byl i faceliftovaný Ford Fiesta odhalen dříve, než si jeho výrobce přál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem

5.9.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Další z očekávaných pařížských novinek je na světě. Podle všeho byl i faceliftovaný Ford Fiesta odhalen dříve, než si jeho výrobce přál.

Největší novinkou nadcházejícího pařížského autosalonu bude bezesporu nový Vollkswagen Golf. Ani jemu se ale stejně jako většině dalších významných premiéry nevyhnula série úniků a vypadá to, že stejný osud postihl i jeden drobnějších nových modelů, faceliftovaný Ford Fiesta 2013. Samotný výrobce o něm totiž dosud oficiálně neřekl vůbec nic, přesto je venku hned celá menší sada jeho fotek, o jejíž autenticitě nemáme pochyb.

Ale neřešme, jakou cestou se fotky dostaly ven a podívejme se na to, co zachycují. Dá se říci, že podobně jako u Golfu je i zde všechno v souladu s očekáváními, když vůz dostal předpokládané designové změny, které jsou notně inspirovány sportovní verzí ST a dalšími novinkami Fordu vůbec. Zejména na přídi je patrný odkaz třeba na nové Mondeo, když si pak snímky srovnáte třeba ze záběry verze Econetic před faceliftem, uvidíte, že na zbytek karoserie už Ford moc nesahal Vzadu to vypadá maximálně na pozměněnou vnitřní grafiku koncových světel.

Nahlédnout můžeme rovněž do interiéru, který se dočkal znovu spíše menších retuší. Očividně upravená je středový panel, daleko největší změnou se ale jeví být nové výplně dveří s odlišným řešením vnitřních madel a navazujících částí. Očekávat lze určitě lepší materiály, nové možnosti čalounění i obložení palubní desky a nějaké to doplnění výbavy o pár komfortních a bezpečnostních prvků. Zkrátka klasické faceliftové doplňky, zde asi Ford nepřekvapí.

O technice zatím nevíme nic, v souladu s předchozím avízem lze ale očekávat masivní zmenšování motorů. Vůz by měl dostat tříválec 1,0 bez turba, současné motory 1,4 a 1,6 pak zřejmě nahradí přeplňovaný 1,0 EcoBoost. Ford se bohužel zařadil mezi ty výrobce, kteří nepřipouštějí jiné alternativy než motory s minimalizovaným objemem i počtem válců a těžko zrovna Fiestě nadělí něco jiného.

Ale to už jsme v rovině spekulací, faktem jsou zatím jen přiložené fotky a vše, co na nich vidíte. Další podrobnosti nám prozradí až oficiální odhalení.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem - 1 - Ford Fiesta 2013 oficialni unik 01Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem - 2 - Ford Fiesta 2013 oficialni unik 02Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem - 3 - Ford Fiesta 2013 oficialni unik 03Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem - 4 - Ford Fiesta 2013 oficialni unik 04Ford Fiesta 2013: unikly první fotky faceliftu, zavání novým Mondeem - 5 - Ford Fiesta 2013 oficialni unik 05
Toto je bezpochyby faceliftovaná Fiesta. Kdy ji Ford plně odhalí je zatím otázkou

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.