Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu?

Takto v roce 2010 vypadala hliněná předloha zbrusu nové generace Mustangu ve stylistickém centru Fordu. Signalizuje návrat fastbacku ve stylu Mach 1.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu?

25.3.2013 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu?

/

Takto v roce 2010 vypadala hliněná předloha zbrusu nové generace Mustangu ve stylistickém centru Fordu. Signalizuje návrat fastbacku ve stylu Mach 1.

Přestože nic prozatím není oficiální, podrobností o nové generaci tradičního amerického sportovního vozu se provalilo už docela dost. Víme třeba, že příští Mustang se vzdá tuhé zadní nápravy a místo něj dostane víceprvkově zavěšení, aby dokázal oslovit také evropskou klientelu, ale především byl schopen fungovat také na silnicích se špatným povrchem.

S tím pochopitelně souvisí také fakt, že budoucí „pony“ už nebude vyhrazen pouze pro severoamerickou klientelu, ale stane se globálním produktem v duchu projektu „One Ford“. Aby modrý ovál nemusel dotovat unijní pokladnu každým prodaným Mustangem masivními pokutami za emise CO2, stane se na starém kontinentu základní pohonnou jednotkou 2,3litrový Ecoboost o výkonu 300 koní, který sice limity také překročí, rozhodně však o menší hodnoty než rovněž plánované šesti a osmiválce.

Mustang připravovaný pro rok 2014 bude poněkud menší a štíhlejší, předpokládá se proto, že se konstruktérům navíc podaří i snížit jeho hmotnost. Vůz bude odhalen už za rok na autosalonu v New Yorku, kdy Mustang slaví padesáté výročí od svého prvního představení, co ale neznáme, je jeho design. Loni, kdy začaly prosakovat první detaily, se začalo mluvit o tom, že jistým vodítkem by měla být koncepční studie Evos z roku 2011.

Možné to samozřejmě je, nevěříme ale, že by se Ford vzdal všech charakteristických detailů a místo toho postavil auto se zcela svébytnými tvary. Spíše by to měl být mix moderny a retra, dost možná něco na způsob hliněného modelu nafoceného ve stylistickém studiu Fordu. Přesný původ fotek neznáme, zachytili jsme však informaci, že se dostaly na internet prostřednictvím facebookového profilu samotné automobilky. Jestli je to pravda, nevíme, momentálně tam už nejsou a navíc nemůžeme ani zaručit, že odhalují práci na novém Mustangu.

Administrátoři fóra ze stránky Mustang6g neochvějně tvrdí, že tomu tak je a nutno dodat, že jistá spojitost s fastbackem Mach 1 zde nepochybně existuje. I kdyby to ale byla pravda, je zjevné, že se jedná o staré záběry z počátku vývoje a tvary se za tu dobu mohly významně změnit - údajně byly pořízené v roce 2010. Pokud totiž nový Mustang dorazí v březnu 2014, jeho design musí být už dávno hotový.


Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 1 - Ford Mustang 2014 hlineny model 01Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 2 - Ford Mustang 2014 hlineny model 02Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 3 - Ford Mustang 2014 hlineny model 03Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 4 - Ford Mustang 2014 hlineny model 04Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 5 - Ford Mustang 2014 hlineny model 05Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 6 - Ford Mustang 2014 hlineny model 06Ford Mustang 2014: unikly fotky základní podoby nové generace Mustangu? - 7 - Ford Mustang 2014 hlineny model 07
Dost možná je autorem tohoto „úniku“ samotný Ford, čemuž bychom (vzhledem k tomu, že neprozrazuje téměř nic) i věřili

Zdroj: Mustang6g

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše