Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů

Postapokalyptické filmy připomínají záběry z míst, kde se už dnes měl začít konat nejvýznamnější světový autosalon. Z noblesních stánků plných automobilových novinek zbyly jen ruiny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů

3.3.2020 | Mirek Mazal

Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů

/

Foto: GFWilliams@Youtube

Postapokalyptické filmy připomínají záběry z míst, kde se už dnes měl začít konat nejvýznamnější světový autosalon. Z noblesních stánků plných automobilových novinek zbyly jen ruiny.

Organizátoři ženevského autosalonu do poslední chvíle věřili v dnešní otevření bran výstaviště Palexpo, nakonec za ně ale rozhodla švýcarská vláda a s okamžitou platností zakázala pořádání všech společenských akcí doprovázených návštěvností přes 1 tisíc lidí. Výstavní centrum osiřelo a ze světové automobilové události číslo jedna se stala postapokalyptická show připomínající následky řádění dnes tolik skloňovaného koronaviru.

Prezentační prostory nedaleko ženevského jezera byly téměř připraveny, zákaz postihl show při ladění posledních detailů před spuštěním turniketů. Vznikl tak bizarní obraz opuštěného, téměř připraveného autosalonu prostého záplav obdivovatelů s fotoaparáty. Jako by část světových premiér zmizela neznámo kam a ty zbylé marně čekaly na dychtivé pohledy kohokoli.

Ponurou atmosféru natočil fotograf George Williams, který byl též připraven se po prostorách Palexpa prohánět. Mezi premiérami zahalených pod plachtami se prochází maximálně dělníci demontující připravené kulisy, stánky za miliony jsou zbytečné, protože ohromeni jimi byli maximálně sami tvůrci z řad vystavujících společností.

Davy potenciálně nakažených lidí nahradila stavební technika a tuny nepotřebných propagačních materiálů. Každým rokem do Švýcarska zavítalo cca 600 tisíc automobilových zvědavců, což bylo pro místní vládu moc velké riziko šíření nákazy COVID-19.

Preventivní zrušení akce přinese nemalé ztráty za veškerou logistiku, přípravné práce a také možný negativní dopad na obchodní aktivity jednotlivých vystavovatelů. Těchto škod se předem vyvarovalo několik dřívějších účastníků, kteří letos předem vzdali svoji přítomnost. Do centra dění se dobrovolně odmítly nominovat například Lamborghini, Ford, Volvo, Ford, Opel, Citroën, Peugeot, Nissan anebo Jaguar Land Rover. Peníze za koupené vstupenky budou lidem postupně vráceny, i když pohled na rozestavěné Palexpo se zbytky aut má také své kouzlo.


Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 1 - Zenevsky autosalon po zruseni 01Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 2 - Zenevsky autosalon po zruseni 02Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 3 - Zenevsky autosalon po zruseni 03Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 4 - Zenevsky autosalon po zruseni 04Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 5 - Zenevsky autosalon po zruseni 05Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 6 - Zenevsky autosalon po zruseni 06Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 7 - Zenevsky autosalon po zruseni 07Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 8 - Zenevsky autosalon po zruseni 08Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 9 - Zenevsky autosalon po zruseni 09Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 10 - Zenevsky autosalon po zruseni 10Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 11 - Zenevsky autosalon po zruseni 11Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 12 - Zenevsky autosalon po zruseni 12Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 13 - Zenevsky autosalon po zruseni 13Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 14 - Zenevsky autosalon po zruseni 14Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 15 - Zenevsky autosalon po zruseni 15Fotograf natočil, jak to vypadá na zrušeném autosalonu v Ženevě, je to autoshow duchů - 16 - Zenevsky autosalon po zruseni 16
Ženeva z jiného pohledu. Místo davů návštěvníků a umělých úsměvů šéfů automobilek po veletrhu pobíhají jen uklízecí čety se soustředěným pohledem. Pro autosalony obecně je to nepochybně další rána

Zdroj: GFWilliams@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.