Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho

(+ video) Elektrický roadster zvládá až 16kilometrové tempo. Namísto palubní desky dostal sedmipalcový tablet, cena startuje na 21 tisících korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho

7.1.2015 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Elektrický roadster zvládá až 16kilometrové tempo. Namísto palubní desky dostal sedmipalcový tablet, cena startuje na 21 tisících korun.

Před Vánoci jsme přinesli horký tip pro movitější klientelu, která by pod stromečkem chtěla své ratolesti překvapit elektrickým roadsterem připomínajícím Aston Martin. Ten zvládá dosahovat až 24kilometrového tempa, spíše než pohonné ústrojí se však na milionové cenovce podepsala karoserie z pravého zlata. I bez ní však Atom V8 Roadster nepatří zrovna mezi nejlevnější hračky, tak by vám mohla do oka padnout spíše citelně dostupnější novinka zvaná Henes Broon F830.

Také v tomto případě jde o elektromobil, jeho ústrojí však vašim ratolestem zajistí „pouze“ rychlost 16 km/h. Na druhou stranu však nebudete muset prodávat své orgány, abyste dětem vykouzlili úsměv od ucha k uchu. Základní cena totiž činí 895 USD (cca 20 800 Kč) v případě, že se rozhodnete pro verzi pro maximálně pětileté potomstvo. Pokud ovšem chcete, aby jim roadster připomínající pro změnu Volkswagen BlueSport vydržel až do sedmi, připravte si 1 000 USD (23 200 Kč).

Obejít se sice budete muset bez výše zmiňované zlaté karoserie, Broon F830 však oproti Atomu disponuje mnohem zajímavější palubní deskou. Ta je tvořena sedmipalcovým tabletem s operačním systémem Android, skrze který máte přístup kupříkladu k audio systému. Sedadlo je pak čalouněno odolnou kůží a nechybí dokonce ani čtyřbodové ochranné pásy. Kromě toho dostal vůz vpředu i vzadu ocelovou strukturu, jež se stará o bezpečnost malých pasažérů.

Opravdovou finesou je pak dálkové ovládání, díky kterému můžete kdykoliv převzít kontrolu nad vozem vy, a zabránit tak kupříkladu nárazu do zdi nebo si tak vaše děcko může hrát na Michaela Knighta. Pokud by to tak úplně nezvládlo, po zdeformování předního či zadního nárazníku není třeba hořekovat, všechny panely karoserie jsou totiž odnímatelné a snadno nahraditelné. V kombinaci s rozsáhlou paletou barev si tak můžete dopřát odlišný vzhled pro každý den.

Tím ale zdaleka nekončíme, neboť roadster dostal do vínku také tři řidičské režimy (Normal, Comfort, Dynamic) a pět různě nastavených omezovačů rychlosti. Řízení používá elektrický posilovač, zatímco v případě podvozku lze počítat s vinutými pružinami a plynovými tlumiči. Funkční jsou pak i veškeré světlomety, stejně jako dveře, víko zavazadelníku či kapota motoru.

Ve výsledku se tak zdá požadovaná pořizovací cena ještě příliš malou, příplatkovou výbavu ovšem firma Henes zatím žádnou v nabídce nemá. Takový sladěný batoh do školky by přitom dozajista nebyl střelou mimo terč...


Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 1 - Henes Broon F830 01Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 2 - Henes Broon F830 02Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 3 - Henes Broon F830 03Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 4 - Henes Broon F830 04Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 5 - Henes Broon F830 05Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 6 - Henes Broon F830 06Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 7 - Henes Broon F830 07Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 8 - Henes Broon F830 08Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 9 - Henes Broon F830 09Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 10 - Henes Broon F830 10Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 11 - Henes Broon F830 11Henes Broon F830 je první supersport pro děti, kupodivu nestojí mnoho - 12 - Henes Broon F830 12
Henes Broon F830 vypadá opravdu působivě a za danou cenu nabízí opravdu hodně muziky

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše