Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu

Čerstvě odhalený závodní stroj Honda NSX Concept-GT se má zúčastnit závodu Super GT v Suzuce ve třídě GT500, a to už tento víkend.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu

16.8.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čerstvě odhalený závodní stroj Honda NSX Concept-GT se má zúčastnit závodu Super GT v Suzuce ve třídě GT500, a to už tento víkend.

Většinou automobilka odhalí koncept, pak na něm ještě nějakou dobu pracuje a až pak jej pustí na silnice či na závodní dráhu. Honda ale se svou NSX Concept-GT trochu zpřeházela toto pořadí - vůz, který se zdá být velmi dobře připraven, odhalila dnes a hned pozítří s ním chce závodit na okruhu v Suzuce, kde se jede závod série Super GT.

Navíc je tu ještě jedna neobvyklá okolnost. Jak už asi tušíte, Concept-GT je založený na studii nové silničního NSX, která má být nástupcem původního modelu z 90. let. Na ten svět čeká již roky a ještě chvíli čekat bude. Mohlo by vám tedy být zvláštní, že soutěžní provedení je venku už nyní, jenže závoďák se zkrátka staví snáz - stačí novou „karoserii” použít na již odzkoušené závodní technice a nové auto je na světě.

Závodní Concept-GT odpovídá pravidlům třídy GT500 série Super GT pro rok 2014, takže asi bude závodit i příští rok. Uprostřed uložený dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec spolupracuje s něčím, co Honda nazývá „závodní hybridní systém”. Více detailů nemáme, ale vzhledem k tomu, že vozy GT500 bývají rychlejší než FIA GT1 a že v této třídě jezdilo např. Ferrari 550-GTS nebo McLaren F1 GTR, Concept-GT rozhodně nebude pomalý. Jsou zde také menší omezení aerodynamiky, než ve FIA GT1, čehož Honda dle obrázků plně využila.

Silniční Honda NSX by měla přijít na trh někdy začátkem roku 2015, závodní verze ji tak víceméně zamete cestičku. Produkční auto zkrátka ještě není hotové a dlouhá doba vývoje snad naznačuje, že Honda chce novou generaci udělat pořádně. Nebylo by se ostatně co divit, pokud chce vytvořit důstojného nástupce původní NSX...


Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 1 - honda nsx concept-gt 01Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 2 - honda nsx concept-gt 02Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 3 - honda nsx concept-gt 03Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 4 - honda nsx concept-gt 04Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 5 - honda nsx concept-gt 05Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 6 - honda nsx concept-gt 06Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 7 - honda nsx concept-gt 07Honda NSX Concept-GT: nové závodní NSX odhaleno, vyjede hned o víkendu - 8 - honda nsx concept-gt 08
Na bodykitu je vidět, že aerodynamická omezení ve třídě GT500, kam NSX Concept-GT míří, nejsou zbytečně přísná

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše