Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Hotové Bugatti Chiron konečně natočeno i zepředu, hýří agresí
5.11.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ video) Nový nejrychlejší vůz světa bude stylizován mnohem agresivněji než Veyron. A bude též výkonnější, rychlejší a logicky rovněž dražší.
O novém Bugatti Chiron jsme sepsali již řadu článků. Kromě toho jsme přinesli i spoustu ilustrací a špionážních fotek, víceméně všechny se ovšem soustředily na boky nebo záď budoucího nejrychlejšího vozu planety. Přední partie špionážním fotografům dosud unikaly, tedy až ojedinělou příležitost, při které byl nachytán prototyp připravený na nárazové testy. Dnes ovšem můžeme učinit v neoficiálním odhalování vozu velký průlom, neboť na světě jsou nové záběry vozu zaměřené právě hlavně na jeho příď. Testovací stroj v již vlastní, hotové karoserii je sice maskovaný, to klíčové je ale i tak jasně patrné.
Nové materiály přitom jasně potvrzují, o čem se celé měsíce spekulovalo. Tedy že Chiron bude o poznání agresivnější než jeho předchůdce. Máme tu členitý nárazník, vystouplou masku ve tvaru tradiční podkovy a zasazené světlomety, které nejsou zrovna enormních rozměrů. Je tedy jisté, že počítat lze s plnohodnotnými LEDkami nebo možná i lasery. Čelní kapotu pak zdobí lamela, která se přes střechu táhne až na zadní kryt motoru a odkazuje tak na slavné Bugatti Type 57SC Atlantic.
Jakkoliv jsou ovšem nové záběry objevné, je patrné, že jde pouze o výstup z mobilního telefonu. A navíc nepříliš kvalitní. To ale zas až tolik nevadí, neboť k dispozici máme také další neoficiální ilustraci, která nám ukazuje přesně to samé, co v rozmazaném provedení vidíme na videu. Tato dynamicky stylizovaná příď přitom zdobila nové Bugatti Chiron již v létě, kdy s ní byly nachytány dva exempláře v Los Angeles, tehdy ale ještě auto zřejmě ještě nebylo v tak pokročilém stupni vývoje.
Otázek je přesto spousta. Jedny se týkají pohonného ústrojí, u nějž je jistotou jen tolik, že opět půjde o osmilitrový šestnáctiválec. Není ale jasné, jaká turba jej obklopí a zda všemu bude asistovat elektromotor. Minimálně 1 500 koní by ovšem nový model produkovat měl, pročež lze očekávat navýšení maximální rychlosti na 450 km/h. Stovku by pak Chiron měl pokořit za nějaké dvě sekundy, pyšnit se tedy bude opravdu působivou jízdní dynamikou.
A neskromná bude i cena, neboť v základu vyjde na 2,2 milionu Eur (cca 60 mil. Kč). K dispozici přitom bude pro celý svět pouze 500 exemplářů, tedy o padesát více než u předchůdce.



Bugatti Chiron bylo konečně odhaleno také zepředu
Posloužit můžeme i novou fotkou zadních a bočních partií...
...či neoficiální ilustrací, která potvrzuje dramatické stylizování přídě






Budoucí nejrychlejší stroj planety si ovšem můžete prohlédnout i na předchozích špionáních fotkách, a to jak zezadu a z boku...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zloději přímo rodině ukradli poslední motokáru tragicky zesnulého Julese Bianchiho, jaké lidské hyeny to musely být?
včera
Nejvíc ojeté Bugatti Chiron má na tachometru neuvěřitelných 175 tisíc km, něco takového svět ještě neviděl
8.1.2026
Čínský klon Bugatti od výrobce vysavačů je skutečný, natočili ho ještě před premiérou. Nakonec připomíná i hromadu jiných aut
7.1.2026
Nové na MotoForum.cz
- Šok pro Gresini Racing: Fermin Aldeguer utrpěl v tréninku vážnou nehodu včera 06:16
- Petr Svoboda vynechá sezónu 2026 ze zdravotních důvodů 2.1.2026
- MV Agusta Brutale Serie Oro 2026: exkluzivní naháč 2.1.2026
- Proč má Andorra nejvyšší hustotu jezdců MotoGP a Superbike 29.12.2025
- Honda V3R 900 E-Compressor: prototyp nového motoru V3 29.12.2025
Nejčtenější články
Technik popsal půlrok života s autem od „zrádců Tesly”. Hořel pro něj nadšením, teď už ho nechce ani vidět
10.12.2025
Italové odhalili nový motor s radikální konstrukcí, kterou léta nikdo nepoužil, spalovací motory je pořád kam posouvat
10.12.2025
Ford Mondeo v novém se začal prodávat a je tak levný, že automobilka radši tají, jak výhodná nabídka to je
10.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Nová Gymkhana je poslední svého druhu, loučí se ve velkém stylu jako ta nejšílenější vůbec
11.12.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
